Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 stycznia 2014, 11:15

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Sony Online Entertainment tworzy nowe MMO dla fanów Star Wars Galaxies

Fani Star Wars Galaxies powinni zainteresować się kolejną, niezapowiedzianą jeszcze grą MMO studia Sony Online Entertainment. Choć produkcja zapoczątkuje nową markę, to tworzona jest z myślą o osobach pamiętających pierwsze MMORPG w uniwersum Gwiezdnych Wojen.

SOE chce zapełnić pustkę, którą odejście Star Wars Galaxies pozostawiło w sercach wielu graczy

Kolejna, niezapowiedziana jeszcze gra studia Sony Online Entertainment ma być dedykowana fanom Star Wars Galaxieszamkniętego w 2011 roku MMORPG-a osadzonego w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Informację tę podał sam John Smedley, prezes SOE, w zorganizowanej na Reddicie sesji AMAA. Zapewnił, że gdy produkcja się ukaże, byli gracze SWG będą mogli „wrócić do domu”. Zapytany o szczegóły tajemniczego MMO, Smedley zdradził, że tytuł będzie oparty na zupełnie nowej marce. Choć fani Gwiezdnych Wojen mogą przyjąć tę wiadomość z żalem, warto pamiętać, że obecnie wyłączność na produkcję i wydawanie gier licencjonowanych marką Star Wars posiada firma Electronic Arts. Nie ma zatem co liczyć na wznowienie Star Wars Galaxies, czy wypuszczenie innej tego typu produkcji, która stanowiłaby bezpośrednią konkurencję dla Star Wars: The Old Republic.

Co wiemy o nowej grze SOE?
  1. Produkcja MMO dedykowana fanom Star Wars Galaxies
  2. Oparta na nowej marce (prawa do gier na licencji Star Wars posiada EA)
  3. Wskazówki na temat gry podobno da się znaleźć w Internecie

Co dokładnie szykuje SOE? Smedley twierdzi, że wskazówki na ten temat są gdzieś w Internecie, a ich znalezienie ma stanowić wyzwanie dla miłośników produkcji amerykańskiego studia. Jeśli zatem nie możecie doczekać się oficjalnej zapowiedzi „gry dedykowanej fanom Star Wars Galaxies”, zawsze możecie rozpocząć poszukiwania na własną rękę lub liczyć, że uda się to innym.

Obecnie oczkiem w głowie SOE jest niewątpliwie EverQuest Next, tytuł mający wprowadzić gatunek MMORPG w nową generację. Przedsmak tej przygody stanowić ma sandboksowe EverQuest Next Landmark, które pozwoli przetestować silnik gry pod kątem ingerencji w otoczenie. Więcej o EverQuest Next możecie przeczytać w tym miejscu. Gra zadebiutuje w 2014 roku na PC i PlayStation 4.

Sony Online Entertainment tworzy nowe MMO dla fanów Star Wars Galaxies - ilustracja #3Star Wars Galaxies to pierwsza gra typu MMO umiejscowiona w uniwersum George’a Lucasa. Stworzona przez Sony Online Entertainment i wydana w 2003 roku przez firmę Lucas Arts produkcja zyskała grono wiernych fanów. Star Wars Galaxies doczekało się trzech rozszerzeń: Jump to Lightspeed (2004 rok), Rage of the Wookies (2005), Trials of Obi-Wan (2005). Ostatnie z nich dość mocno ingerowało w znaną graczom mechanikę rozwoju postaci, co wywołało sporo kontrowersji. Tytuł ostatecznie zakończył swój żywot 15 grudnia 2011 roku, kiedy to wbrew głośnym protestom fanów serwery gry zostały zamknięte.

  1. Strona internetowa studia Sony Online Entertainment