Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 stycznia 2014, 11:22

autor: luckie

South Park: Kijek Prawdy – twórcy serialu o swoim wkładzie w produkcję gry

Trey Parker i Matt Stone są mocno zaangażowani w prace nad grą South Park: Kijek Prawdy – RPG-a studia Obsidian Entertainment, osadzonego w uniwersum animowanego serialu. Twórcy oryginału odpowiadają za wizję stylistyczną oraz zawartość merytoryczną tytułu. O swoim wkładzie w produkcję opowiedzieli w nowym filmie z kulisów produkcji, który u nas obejrzycie po polsku.

Nie od dziś wiadomo, że przy produkcji gry South Park: Kijek Prawdy kluczową rolę odgrywają twórcy zwariowanego serialu animowanego – Trey Parker i Matt Stone. Pomysł na pełnoprawne RPG w uniwersum South Parka wyszedł właśnie od nich i to oni zaproponowali współpracę studiu Obsidian Entertainment, znanemu m.in. z takich hitów, jak Star Wars: Knights of the Old Republic II - The Sith Lords, Neverwinter Nights 2 czy Fallout: New Vegas. Podobną mechanikę rozgrywki zaoferuje Kijek Prawdy – znajdziemy tam system klasowy, rozwój postaci oraz turową walkę. Parker i Stone bardzo chcieli, by oprawa graficzna produkcji do złudzenia przypominała serial, co, można już śmiało stwierdzić, udało się w stu procentach. Czuwają oni także nad scenariuszem, dialogami oraz projektem nowych postaci.

Tak duży wkład twórców oryginału w prace nad Kijkiem Prawdy ma zapewnić wysoką jakość tytułu – a przynajmniej spełnić oczekiwania fanów serialu. Więcej ciekawostek na temat realizacji projektu znajdziecie w zamieszczonym powyżej filmie z kulisów produkcji, na potrzeby którego przygotowaliśmy dla Was polskie napisy.

South Park: Kijek Prawdy zmierza na PC, PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Gra trafi do Europy 6 marca 2014 roku, miejmy nadzieję, że bez dalszych obsuw.

  1. South Park: Kijek Prawdy na E3 2013 - RPG twórców Fallout: New Vegas
  2. Oficjalna strona gry South Park: Kijek Prawdy