Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 sierpnia 2009, 09:50

autor: Vercetti

Sony o krok od ujawnienia PS3 Slim?

Im bliżej targów gamescom, tym bardziej narastają spekulacje wokół - pozostającej wciąż w sferze domysłów - konsoli PlayStation 3 Slim. Przedstawiciele branży już od dłuższego czasu starają się przewidzieć, co Sony pokaże w Kolonii podczas swojej trzygodzinnej, planowanej na wtorkowy wieczór, konferencji prasowej.

Im bliżej targów gamescom, tym bardziej narastają spekulacje wokół - pozostającej wciąż w sferze domysłów - konsoli PlayStation 3 Slim. Przedstawiciele branży już od dłuższego czasu starają się przewidzieć, co Sony pokaże w Kolonii podczas zaplanowanej na wtorkowy wieczór konferencji prasowej.

Sony o krok od ujawnienia PS3 Slim? - ilustracja #1

Jedną z nowinek planowanych przez japoński koncern jest zapowiedź uruchomienia w Europie opcji kupowania filmów za pośrednictwem sklepu PlayStation Store. O wiele ciekawszym tematem wydaje się jednak „być albo nie być” PS3 Slim. Analityk Michael Pachter z grupy Wedbush Morgan uważa, że odświeżona wersja next-gena Sony zostanie ujawniona przed końcem miesiąca. Targi gamescom wydają się najlepszą okazją do ogłoszenia światu takiej wieści.

Coś jest na rzeczy, skoro redaktorzy serwisu MCV, którzy dotarli do informacji brytyjskich sieci sprzedaży, twierdzą, że sklepy na Wyspach nie otrzymają nowych dostaw PlayStation 3 przez najbliższe kilka tygodni. W ten sposób magazyny zostaną wyczyszczone ze starych modeli sprzętu, zwalniając tym samym miejsce dla PS3 Slim. Jest to dosyć prawdopodobne, biorąc pod uwagę fakt, że w Chinach wzrosła ostatnio liczba zamówień na komponenty potrzebne do wyprodukowania next-gena.

Oliwy do ognia dolał ponadto magazyn gameWave z Hongkongu. Na okładce aktualnego wydania pisma pojawiła się stworzona przez fanów grafika, ilustrująca nowy wygląd konsoli Sony. Czy zwiastuje ona zapowiedź PS3 Slim, dowiemy się we wtorek wieczorem.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.