Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 stycznia 2010, 08:36

autor: Jiker

Sonic & SEGA All-Stars Racing także na PC

Japoński koncern SEGA zdecydował się wydać grę wyścigową Sonic & SEGA All-Stars Racing również w wersji na komputery osobiste. Premiera produkcji odbędzie się pod koniec przyszłego miesiąca – do sklepów trafią wówczas także odsłony przeznaczone na Xboksa 360, PlayStation 3, Nintendo Wii oraz DS.

Japoński koncern SEGA zdecydował się wydać grę wyścigową Sonic & SEGA All-Stars Racing również w wersji na komputery osobiste. Premiera produkcji odbędzie się pod koniec przyszłego miesiąca – do sklepów trafią wówczas także odsłony przeznaczone na Xboksa 360, PlayStation 3, Nintendo Wii oraz DS. Ich developingiem zajmuje się studio Sumo Digital (Virtua Tennis 2009, cykl Outrun).

Sonic & SEGA All-Stars Racing także na PC - ilustracja #1

Sonic & Sega All-Stars Racing to zabawne wyścigi utrzymane w stylu nieśmiertelnej serii Mario Kart. W grze otrzymamy szansę wcielenia się w Niebieskiego Jeża Sonica oraz jego przyjaciół z innych gier firmy SEGA, choć to nie wszystko.

W gronie uczestników zabawy znajdą się bowiem nie tylko Tails, Amigo, małpka AiAi z Super Monkey Ball, Doktor Eggman oraz Ryo Hazuki, główny bohater serii Shenmue. W edycji na Xboksa 360 dołączą do nich także misiek Banjo i ptaszysko Kazooie, znani z cyklu Banjo-Kazooie studia deweloperskiego Rare, a także Awatary z Xbox Live. Natomiast w przypadku odsłony na Wii do gry przetransportujemy nasze Mii.

Każdy z bohaterów dysponować będzie własnym wehikułem, umożliwiającym wzięcie udziału w różnorodnych turniejach rozgrywanych na kilkudziesięciu torach. W większości zostały one osadzone w krainach wzorowanych na światach znanych z gier firmy SEGA. Warto zauważyć, że twórcy planują regularne rozbudowywanie swojego dzieła. Najprawdopodobniej chodzi tu o systematyczne publikowanie dodatków DLC poszerzających liczbę postaci oraz dostępnych tras.

Więcej informacji na temat Sonic & SEGA All-Stars Racing dostarczy Wam oficjalna strona internetowa produkcji.