Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 stycznia 2013, 12:42

autor: luckie

Sniper: Ghost Warrior 2 opóźniony o kolejne dwa miesiące

A jednak, Sniper: Ghost Warrior 2 wyjdzie dopiero 12 marca 2013 roku. CI Games przesunęło planowaną premierę gry o kolejne dwa miesiące, umieszczając ją niebezpiecznie blisko nadchodzących hitów AAA, jak choćby BioShock: Infinite, czy Grand Theft Auto V.

Kolejna data premiery Sniper: Ghost Warrior 2 idzie do piachu - Sniper: Ghost Warrior 2 opóźniony o kolejne dwa miesiące - wiadomość - 2013-01-03
Kolejna data premiery Sniper: Ghost Warrior 2 idzie do piachu

Po raz kolejny firma CI Games (wcześniej City Interactive) informuje o przesunięciu daty premiery Sniper: Ghost Warrior 2. Na oficjalnej stronie wydawcy możemy przeczytać, że w kontynuację rodzimej produkcji o strzelcu wyborowym zagramy 12 marca 2013, a nie, jak planowano do tej pory, 15 stycznia (jeżeli nie dojdzie do dalszych opóźnień, rzecz jasna).

Ostatnio podobna decyzja częściowo tłumaczona była tym, że przełom jesieni i zimy obfitował w strzelaniny od dużych wydawców (Call of Duty: Black Ops 2, Halo 4, czy Medal of Honor: Warfighter), nie pozostawiając zbyt wiele miejsca do manewru dla CI Games. O ile wypuszczenie drugiego Snipera na łowy na samym początku roku, w okresie, gdy branża bierze oddech przed kolejnym wysypem gier, byłoby całkiem korzystne dla powodzenia polskiej produkcji, o tyle wydanie jej w okolicy premier takich tytułów jak Crysis 3, Tomb Raider, BioShock: Infinite, czy (najprawdopodobniej) Grand Theft Auto V może okazać się strzałem w stopę. Czy Sniper: Ghost Warrior 2 będzie w stanie się wybronić? Tego dowiemy się w marcu (oby), gdy gra zadebiutuje na PC, Xboksie 360, PlayStation 3 i WiiU.