Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lipca 2012, 15:07

autor: luckie

Sniper: Ghost Warrior 2 zalicza kolejną obsuwę

Dla tych, którzy z niecierpliwością czekają na Sniper: Ghost Warrior 2 mamy złe wieści – premiera gry została przesunięta na początek przyszłego roku. Przedstawiciele City Interactive tłumaczą, że potrzebują nieco więcej czasu na doszlifowanie produkcji.

Sniper: Ghost Warrior 2 zalicza kolejną obsuwę - ilustracja #1
Sniper: Ghost Warrior 2

Po raz drugi w tym miesiącu piszemy o opóźnieniu premiery najnowszego FPS-a od rodzimego studia City Interactive – Sniper: Ghost Warrior 2. Kilka tygodni temu datę wydania gry przełożono z sierpnia na październik tego roku. Teraz okazuje się, że poczekamy na nią aż do 15 stycznia 2013 roku.

W raporcie wystosowanym przez spółkę City Interactive czytamy:

Zarząd City Interactive S.A. informuje o przełożeniu premiery gry Sniper: Ghost Warrior 2 na dzień 15 stycznia 2013 roku. Po kolejnej wnikliwej analizie przebiegu prac nad projektem, Zarząd Emitenta uznał, iż ze względu na konieczność dopracowania wersji muliplayerowej gry oraz optymalizację funkcjonalności/grywalności Sniper: Ghost Warrior 2 w wersji na konsolę PlayStation 3, niezbędne jest przedłużenie terminu realizacji projektu. Ponieważ w listopadzie i grudniu 2012 roku występuje niezwykle niekorzystne otoczenie konkurencyjne dla premiery gry (w okresie przedświątecznym planowana jest premiera wielu oczekiwanych tytułów w analogicznym gatunku), Zarząd Spółki za najbardziej optymalny termin ogólnoświatowej premiery gry Sniper: Ghost Warrior 2 uznał 15 stycznia 2013 roku.

W skrócie: twórcy zdecydowali, że przyda im się jeszcze kilka miesięcy na dopracowanie gry. Poza tym, gdyby Sniper: Ghost Warrior 2 został wydany jak planowano, w październiku, musiałby konkurować z takimi hitami jak Call of Duty: Black Ops 2, Halo 4 i Medal of Honor: Warfighter. Producenci liczą, że Sniper: Ghost Warrior 2 sprzeda się lepiej niż „jedynka”, która znalazła już ponad 2,5 miliona nabywców. Dlatego nie dziwi fakt, że ludzie z City Interactive chcą uniknąć tak silnej konkurencji.

Sniper: Ghost Warrior 2 jest kontynuacją wydanej w 2010 roku pierwszoosobowej strzelaniny Sniper: Ghost Warrior. Została stworzona przez polskie studio City Interactive. Gra wykorzystuje znakomity silnik – CryEngine 3. Gracz wciela się w snajpera po cichu infiltrującego bazy wroga. Duży nacisk położono na realizm rozgrywki – strzelając musimy brać poprawkę na takie czynniki jak siła wiatru, odległość do celu, czy też szybkość pulsu naszego żołnierza. Tytuł ma się ukazać na PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3.