Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lipca 2010, 20:05

autor: Jiker

SEGA i Marvel zapowiadają grę o przygodach Thora

Firma SEGA poinformowała, że w 2011 roku (najprawdopodobniej w maju) do sklepów trafi trzecioosobowa, przygodowa gra akcji o przygodach Thora – nordyckiego boga burzy i piorunów, będącego jednym z ciekawszych bohaterów komiksowego uniwersum wykreowanego przez firmę Marvel. Produkcja o tytule Thor: The Video Game zostanie wydana w wersjach na Xboksa 360, PlayStation 3, Wii, PSP oraz Nintendo DS.

Firma SEGA poinformowała, że w 2011 roku (najprawdopodobniej w maju) do sklepów trafi trzecioosobowa, przygodowa gra akcji o przygodach Thora – nordyckiego boga burzy i piorunów, będącego jednym z ciekawszych bohaterów komiksowego uniwersum wykreowanego przez firmę Marvel. Produkcja o tytule Thor: The Video Game zostanie wydana w wersjach na Xboksa 360, PlayStation 3, Wii, PSP oraz Nintendo DS.

SEGA i Marvel zapowiadają grę o przygodach Thora - ilustracja #1

W dziele firmy SEGA gracz, wcielający się oczywiście w samego Thora, weźmie udział w ryzykownej wyprawie, w trakcie której odwiedzi wspólnie z wojownikiem wiele krain znanych z kart nordyckiej mitologii. Celem podróży będzie oczywiście próba uratowania Asgardu – legendarnej siedziby bogów (ze szczepów Asów oraz Wanów), podtrzymywanej przez czterech krasnoludów: Austriego, Westiego, Nordiego i Sudriego.

W wypełnieniu zadania przeszkodzą Thorowi największe monstra zamieszkujące Dziewięć Krain (i znane z kart komiksów), w tym tacy potężni wrogowie, jak Ulik, Ymir, oraz Surtur. W walce z nimi niezwykle pomocny okaże się Mjölnir – legendarny młot Thora, symbol jego boskiej siły. Nad poprawnością historii czuwa Matt Fraction, zdobywca nagrody Eisnera i autor komiksowych przygód nordyckiego boga.

Pod względem mechaniki rozgrywki będziemy mieć tu do czynienia z grą wzorowaną na popularnych slasherach, wśród których prym wiodą takie marki, jak God of War, Devil May Cry, Bayonetta, czy też Dante’s Inferno. Nie zabraknie więc emocjonujących starć z wieloma typami niebezpiecznych przeciwników, w trakcie których gracze korzystać będą z rozbudowanych kombinacji ciosów, rzutów, a także ataków magicznych (opartych na sile żywiołów – błyskawic oraz wiatru).

SEGA i Marvel zapowiadają grę o przygodach Thora - ilustracja #2

Wzorem najnowszych produkcji w Thor: The Video Game zawarty zostanie również system rozwoju postaci. Zdobywając tzw. Punkty Odwagi gracz będzie w stanie odblokowywać nowe umiejętności, ciosy, a także zwiększać możliwości broni, z której korzystać będzie bohater produkcji. Całość zostanie przedstawiona za pośrednictwem efektownej oprawy graficznej, przywodzącej na myśl inne gry tego typu.

O ile opisane wyżej szczegóły odnoszą się w całości do edycji przeznaczonych na Xboksa 360 i PlayStation 3, o tyle trzy pozostałe odsłony będą się cechować kilkoma odmiennymi rozwiązaniami. I tak, gra w wersjach na Wii i PSP zostanie stworzona w konwencji mocno komiksowej (zapewne przy użyciu cel-shadingu). Ponadto zmiany dotkną sposobu prezentacji przerywników, fabułę (z uwagi na ograniczenia techniczne akcja zostanie poprowadzona nieco inną ścieżką), a także wygląd i projekty lokacji. Zupełnie odmienną formę przybierze natomiast edycja na Nintendo DS, która będzie dwuwymiarową zręcznościówką.

Komiksowy Thor (znany także jako The Mighty Thor) to postać wykreowana w 1962 roku przez Stana Lee, Larry’ego Liebera oraz Jacka Kirby’ego. Jest synem Odyna, jednego z głównych bogów mitologii nordyckiej, zesłanym przez swego ojca na ziemię w postaci zwykłego człowieka, studenta, a następnie doktora, Donalda Blake’a. W krótkim czasie Thor odnajduje jednak atrybuty swej siły – w tym potężny młot – i rozpoczyna walkę z przeróżnymi przeciwnikami.

SEGA i Marvel zapowiadają grę o przygodach Thora - ilustracja #3

Komiks Thor, nr #272 (z czerwca 1978 roku).

Warto przy okazji odnotować, że w maju przyszłego roku do kin trafi film fabularny Thor w reżyseria Kennetha Branagha. Gra firmy SEGA będzie oczywiście z nim powiązana, choć w oficjalnej notce prasowej nie zostało dokładnie określone w jaki sposób (być może będzie chodziło jedynie o wzajemną promocję, bez uciekania się do próby dokładnego naśladowania kinowego obrazu). W filmowego Thora wcieli się Chris Hemsworth. Towarzyszyć mu będą m.in. Odyn (Anthony Hopkins), Loki (Tom Hiddleston), Frigga (Rene Russo), Fandral Piękny (Josh Dallas) i Hogun Ponury (Tadanobu Asano). Jedną z głównych ról odegra również Natalie Portman (pani naukowiec Jane Foster).