Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 września 2010, 11:26

R.U.S.E. debiutuje na europejskim rynku

Na europejskim, a zarazem także polskim rynku, debiutuje dzisiaj najnowsza strategia czasu rzeczywistego francuskiego studia Eugen Systems – R.U.S.E. Oryginalna i całkiem niekonwencjonalna produkcja, której wydawcą jest koncern Ubisoft, powstała z myślą o komputerach osobistych, a także konsolach Xbox 360 i PlayStation 3.

Na europejskim, a zarazem także polskim rynku, debiutuje dzisiaj najnowsza strategia czasu rzeczywistego francuskiego studia Eugen SystemsR.U.S.E. Oryginalna i całkiem niekonwencjonalna produkcja, której wydawcą jest koncern Ubisoft, powstała z myślą o komputerach osobistych, a także konsolach Xbox 360 i PlayStation 3.

R.U.S.E. debiutuje na europejskim rynku - ilustracja #1

Sugerowana cena wersji pecetowej została ustalona na poziomie 129,90 złotych. Natomiast edycje konsolowe będziecie mogli zakupić za kwotę 229,90 złotych i niższą. Zamawiając grę za pośrednictwem Sklepu Gry-Online.pl możecie jednak liczyć niższą cenę, w ramach której otrzymacie dostęp do bonusu w postaci dwóch dodatkowych scenariuszy.

W R.U.S.E. gracz przejmuje kontrolę nad armią jednego z sześciu państw biorących udział w działaniach wojennych w trakcie II wojny światowej (konkretnie Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch oraz ZSRR – zabraknie niestety Polaków). Wciela się przy tym w rolę dowódcy przebywającego w sztabie i obserwującego mapę, po której płynnie przesuwają się jednostki biorące udział w walkach. Produkcja oferuje nowatorski sposób prezentacji rozgrywki, a także efektowną oprawę graficzną zaprojektowaną na bazie silnika IRISZOOM, będącego w stanie generować olbrzymie i zróżnicowane tereny, wymuszające na graczach stosowanie wyszukanych taktyk walki.

R.U.S.E. debiutuje na europejskim rynku - ilustracja #2

R.U.S.E. okazało się udanym połączeniem dynamicznej i widowiskowej rozgrywki z rozbudowaną mechaniką strategii (dotąd recenzowana była u nas edycja na Xboksa 360 – test edycji pecetowej ukaże się w najbliższy poniedziałek). Jedynymi mankamentami okazała się miałka fabuła oraz nie zawsze płynna animacja. Dodatkowo użytkownicy konsol będą zapewne narzekać na niezbyt precyzyjny system sterowania, choć trzeba uczciwie przyznać, że jak na RTS-a element ten został przygotowany z dbałością. Docenili to również dziennikarze zachodnich mediów, którzy przyznają dziełu Eugen Systems noty na średnim poziomie od 76% do 80%.

Osobom, które mimo wszystko nie uznają recenzji za dobry wyznacznik jakości danej gry, polecamy zapoznanie się z wersją demonstracyjną R.U.S.E., w którą mogą się również zaopatrzyć użytkownicy konsol (demo na X360 debiutowało w ofercie Xbox Live przed trzema dniami, do PlayStation Network trafiło z kolei 1 września).