Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 września 2010, 10:47

autor: Taven

APOX – postapokaliptyczny RTS zapowiedziany

BlueGiant Interactive, młoda firma dowodzona przez byłego programistę Electronic Arts i Microsoftu - Marka Curry’ego, ogłosiła oficjalnie, że przygotowuje swoją debiutancką produkcję. Będzie to postapokaliptyczny RTS z elementami gier RPG i FPS o tytule APOX.

BlueGiant Interactive, młoda firma dowodzona przez byłego programistę Electronic Arts i Microsoftu - Marka Curry’ego, ogłosiła oficjalnie, że przygotowuje swoją debiutancką produkcję. Będzie to postapokaliptyczny RTS z elementami gier RPG i FPS o tytule APOX.

APOX – postapokaliptyczny RTS zapowiedziany - ilustracja #1

Twórcy mówiąc o swojej produkcji używają określenia „madmaksowa”, nawiązując do kultowej serii filmów Mad Max, która na lata zdefiniowała kanony postapokaliptycznego uniwersum. Choć będzie to przede wszystkim strategia czasu rzeczywistego, dużą rolę mają w niej odegrać elementy zapożyczone z innych gatunków. Zainspirowane strzelankami będą takie elementy jak limitowana amunicja żołnierzy i różne bronie do wykorzystania, a weteranom RPG ma szczególnie przypaść do gustu zdobywanie doświadczenia przez jednostki i uzyskiwania przez nie nowych umiejętności oraz duża możliwość modyfikacji ich typów. „Możemy posadzić żołnierza dowolnego typu w pojeździe dowolnego rodzaju i w ten sposób tworzyć tuziny różnorodnych wariacji danej jednostki ” – przekonuje Mark Curry, główny projektant tytułu.

APOX – postapokaliptyczny RTS zapowiedziany - ilustracja #2
APOX – postapokaliptyczny RTS zapowiedziany - ilustracja #3

Realistyczne odwzorowanie części taktycznej gry ma być jednym z największych atutów APOX. Twórcy zapewniają, że sama walka będzie zaprezentowana szczegółowo, między innymi również poprzez branie pod uwagę dokładnego przebiegu linii strzału czy osłon, za jakimi chowają się żołnierze. Tytuł ma być także niezwykle przyjazny dla miłośników rozgrywek multiplayer – w Sieci zmierzymy się nawet w grupie 32 graczy. Do dyspozycji dostaniemy ponad 100 różnych map, a dla bardziej wymagających strategów dostępny będzie edytor, gdzie oprócz nowych terenów walki zaprojektujemy nowe zasady rozgrywki i warunki zwycięstwa. Wśród usług społecznościowych znajdą się: automatyczne wyszukiwanie chętnych do gry, śledzenie statystyk, rankingi, turnieje i możliwość formowania klanów.

APOX – postapokaliptyczny RTS zapowiedziany - ilustracja #4

Oprócz screenshotów BlueGiant Interactive na oficjalnej stronie APOX udostępniło krótki zwiastun produkcji, który prezentuje open source’owy silnik OGRE w akcji i daje ogólny wgląd w to, jak wyglądać będzie sama rozgrywka.

Premiera APOX, który znajduje się w produkcji od 2008 roku, ma mieć miejsce pod koniec roku bieżącego na PC i MAC-a.