Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 kwietnia 2014, 11:26

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

RollerCoaster Tycoon 4 pojawi się na PC pod koniec roku

Firma Atari zapowiedziała pojawienie się RollerCoaster Tycoon 4 na PC przed końcem 2014 roku. Pecetowa wersja „czwórki” ma skupiać się na aspekcie wieloosobowym oraz oferować szerokie opcje społecznościowe.

Cykl RollerCoaster Tycoon doczeka się pełnoprawnej kontynuacji - RollerCoaster Tycoon 4 pojawi się na PC pod koniec roku - wiadomość - 2014-04-15
Cykl RollerCoaster Tycoon doczeka się pełnoprawnej kontynuacji

Od kilku tygodni wiemy, że wydany na urządzenia mobilne Rollercoaster Tycoon 4 Mobile nie będzie jedyną kontynuacją słynnego cyklu strategii ekonomicznych. Firma Atari zapowiedziała, że pełnoprawny RollerCoaster Tycoon 4 ukaże się na PC w okolicy tegorocznych świąt Bożego Narodzenia. Zgodnie ze słowami wydawcy, „duża” wersja „czwórki” ma być zupełnie inna od swojego mobilnego odpowiednika. Atari opisuje ją jako „grę wieloosobową, oferującą kooperacyjną rozgrywkę oraz jeszcze więcej funkcji społecznościowych”. Nie wyjawiono, o jakie dokładnie „funkcje społecznościowe” tutaj chodzi. Można się jednak spodziewać, że wzorem SimCity, najnowsza odsłona cyklu RollerCoaster Tycoon doczeka się multiplayera, który umożliwi graczom wzajemne wspieranie się na drodze do sukcesu.

RollerCoaster Tycoon 4 Mobile od kilku dni dostępny jest w sklepie iTunes w cenie 2,69 euro (ok. 11 zł). Nie jest to więc, jak się spodziewaliśmy, tytuł free-to-play, gdyż do zabawy konieczny jest zakup pakietu startowego, obejmującego zarówno samą grę, jak i garść wirtualnej gotówki. Kolejne płatności są już opcjonalne. Za prawdziwe pieniądze możemy nabyć monety oraz bilety w grze, przydatne w rozwoju naszego lunaparku.

Od obu nadchodzących tytułów sygnowanych marką RollerCoaster Tycoon odciął się Chris Sawyer – twórca pierwszych odsłon cyklu. Jak podaje serwis Pocket Tactics, ojciec serii zaprzeczył, jakoby miał on jakikolwiek udział w tworzeniu niedawno zapowiedzianych produkcji.

RollerCoaster Tycoon 4 pojawi się na PC pod koniec roku - ilustracja #2Cykl strategii ekonomicznych o zarządzaniu wesołym miasteczkiem został zapoczątkowany u schyłku lat 90-tych, wraz z wydaną w 1999 roku grą RollerCoaster Tycoon. Produkcję stworzył szkocki deweloper Chris Sawyer, odpowiedzialny również za jej kontynuację – RollerCoaster Tycoon II. Dwa pierwsze tytuły są uważane przez wielu fanów za najlepsze odsłony serii. W wypadku „trójki”, ojciec cyklu pełnił już jedynie rolę konsultanta. Od tamtej pory nie bierze on aktywnego udziału w tworzeniu kolejnych wcieleń RollerCoaster Tycoon.

  1. RollerCoaster Tycoon 4 Mobile w sklepie iTunes
  2. Oficjalna strona serii RollerCoaster Tycoon