Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 listopada 2020, 14:44

autor: Aquma

Realistyczne Among Us w 3D na Unreal Engine - twórca zdradza szczegóły

Internauta znany jako Fat Dino opracował trójwymiarowy klon Among Us. Produkcja powstała w oparciu o nowoczesny silnik Unreal Engine, dzięki czemu prezentuje się zaskakująco realistycznie.

W SKRÓCIE:

  1. youtuber Fat Dino stworzył trójwymiarowy klon Among Us;
  2. deweloper wykorzystał silnik Unreal Engine;
  3. efekt pracy internauty jest naprawdę imponujący i całkowicie grywalny.

Youtuber odpowiedzialny za kanał Fat Dino – część naszych czytelników zapewne pamięta go z sierpniowej wiadomości o klonie Diablo stworzonym w tydzieńpostanowił zrobić trójwymiarową wersję Among Us. Wykorzystał przy tym popularną technologię Unreal Engine i trzeba przyznać, że efekty jego pracy są imponujące.

Twórca dzieła zaczął od stworzenia modelu astronauty, argumentując – całkiem słusznie – że przeniesienie do realistycznego, trójwymiarowego środowiska unikatowego stylu graficznego i postaci z Among Us nie ma prawa się udać. Kolejnym krokiem było przygotowanie mapy. Deweloper wykorzystał przy tym darmowy pakiet Modular Scifi Season 2 Starter Bundle, który można znaleźć w Unreal Marketplace. By ułatwić sobie zadanie Fat Dino postanowił odtworzyć tylko lewą stronę jednej z map, które znamy z oryginalnej gry, ale nawet to wymagało kilku dni wytężonej pracy.

Kolejnym krokiem było odtworzenie mechanizmów rozgrywki, poczynając od zadań, które wykonują poszczególni członkowie załogi oraz celów do sabotażu dla Impostora. Wymagało to opracowania kilku grafik w programie Adobe Photoshop, a także właściwego oskryptowania wszystkich przygotowanych elementów i powiązania ich z mapą. Twórca zadbał również o interfejs i prosty czat, a nawet zaimplementował w swoim dziele system kamer z Among Us (wykorzystując ciekawie wyglądający efekt „pikselizacji” obrazu).

Realistyczne Among Us w 3D na Unreal Engine - twórca zdradza szczegóły - ilustracja #1
Trójwymiarowe Among Us ma nawet kamery.

Gameplay z gotowego klonu Among Us możecie podziwiać na powyższym filmie (rozgrywka zaczyna się około szóstej minuty). Warto odnotować, że wszystkie dzieła Fat Dino prędzej czy później pojawiają się na stronie twórcy (niestety, omawianego projektu na razie tam nie znajdziecie, ale to zapewne kwestia czasu).

  1. Among Us to symulator bycia kanalią. Oto 5 lekcji życia, które dała mi gra
  2. Among Us – poradnik
  3. Among Us – strona oficjalna
  4. Fat Dino – strona oficjalna