Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 listopada 2020, 16:27

autor: Froozyy

Popularność Among Us mocno spada; CS:GO nadal króluje

Popularność hitu Among Us na platformie Steam w przeciągu ostatnich 30 dni znacznie osłabła. Natomiast darmowa strzelanka Valve - Counter-Strike: Global Offensive - po raz kolejny w tym roku osiągnęła pułap miliona graczy w jednym momencie.

Among Us to zdecydowanie jedno z największych growych zaskoczeń tego roku. Ta prosta w założeniach produkcja, dzięki pomocy streamerów z portalu Twitch.tv, w ostatnich miesiącach przeżywała prawdziwy renesans. Najlepszym okresem dla dzieła studia InnerSloth był przełom września oraz października – to wtedy w Among Us na Steamie bawiło się średnio ponad 250 tys. graczy dziennie (a w szczycie było ich ponad 400 tys.), chociaż całkowita liczba na pewno jest znacznie większa ze względu na popularność tego tytułu na urządzeniach mobilnych. Wszystko wskazuje jednak na to, że obecnie zainteresowanie Among Us zaczyna maleć.

Przyglądając się danym z serwisu SteamDB, już w październiku możemy zauważyć tendencję spadkową w liczbie graczy w jednym momencie. W listopadzie nie przekroczyła ona jeszcze 350 tys. Gra nie jest również aż tak popularna na Twitchu – liczba streamowanych godzin w przeciągu ostatnich 30 dni spadła o ok. 36%, a oglądanych o ok. 27%. Na ten moment ciężko powiedzieć, czy zapowiedziane przez twórców aktualizacje wpłyną pozytywnie na zainteresowanie graczy Among Us.

 - Popularność Among Us mocno spada; CS:GO nadal króluje - wiadomość - 2020-11-16
  1. Oficjalna strona gry Among Us
  2. Among Us to symulator bycia kanalią. Oto 5 lekcji życia, które dała mi gra
  3. Among Us – poradnik do gry

Przy okazji tematu popularności gier na Steamie warto również przytoczyć przykład Counter-Strike’a: Global Offensive, czyli darmowej sieciowej strzelanki od Valve. Tytuł ten po raz kolejny w tym roku przekroczył granicę miliona graczy bawiących się jednocześnie. Co więcej, ten rok był dla gry najlepszym od początków jej istnienia. I chociaż wydawać się mogło, że brak odważnych zmian nie przysłuży się produkcji, to jednak CS:GO udowodnił, że póki co nic nie jest w stanie podburzyć tak ogromnej popularności.

 - Popularność Among Us mocno spada; CS:GO nadal króluje - wiadomość - 2020-11-16
  1. Oficjalna strona gry Counter-Strike: Global Offensive
  2. Counter-Strike: Global Offensive – poradnik do gry
  3. Strona internetowa firmy Valve
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.