Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 kwietnia 2020, 13:06

autor: Froozyy

CS:GO pobił historyczny rekord liczby aktywnych graczy Doty 2

Wczoraj Counter-Strike: Global Offensive pobił kolejny rekord liczby jednocześnie aktywnych graczy na Steamie. Co ciekawe, wystarczyło to do przebicia historycznego wyniku wśród produkcji Valve ustanowionego przez Dotę 2 w 2016 roku.

CS:GO pobił historyczny rekord liczby aktywnych graczy Doty 2 - ilustracja #1
Kolejny rekord liczby aktywnych graczy CS-a.

To świetny początek roku dla Counter-Strike’a: Global Offensive. Produkcja każdego miesiąca pobija kolejne rekordy liczby jednocześnie aktywnych graczy na Steamie. Zaledwie miesiąc temu pisaliśmy o tym, że po raz pierwszy w historii gry w strzelance Valve bawiło się w tym samym czasie ponad milion graczy. Wynik ten można uznać już za nieaktualny, bowiem wczoraj (według danych serwisu Steam Charts) w szczytowym momencie w CS-a grało dokładnie 1 305 714 osób.

Tym samym tytuł ten pobił rekord liczby aktywnych graczy Doty 2 z 2016 roku, który wynosi 1 291 328. Na aktualnie rosnącą popularność CS-a wpływ ma wiele czynników. Przede wszystkim warto pamiętać, że w grudniu 2018 roku gra przeszła w pełni na model free-to-play, a pod koniec zeszłego roku wprowadzono kolejną operację, dodającą m.in. nowe modele postaci (w tym także kobiety).

Trwająca pandemia koronawirusa także znacząco przyczyniła się do zwiększenia liczby aktywnych graczy (którzy, chcąc lub nie, zmuszeni są do przesiadywania w domu). Co więcej, Valve dwa dni temu udostępniło nową aktualizację, wprowadzającą do gry kilka znaczących zmian, na które czekano od lat (m.in. podgląd oraz importowanie celowników innych graczy). Natomiast pojawienie się na rynku sieciowych strzelanek nowego konkurenta – Valoranta – najpewniej sprawi, że deweloperzy Valve podejmą kolejne kroki mające na celu odświeżenie gry i utrzymanie zainteresowania graczy.