Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 kwietnia 2020, 14:32

autor: Czaruś

CoD: Warzone - konsolowi gracze wyłączają cross-play przez cheaterów

Cheaterzy w Call of Duty: Warzone ciągle stanowią bardzo duży problem, co jest szczególnie uciążliwe dla graczy konsolowych, próbujących grać wraz z posiadaczami komputerów osobistych. Sytuacja jest na tyle poważna, że wielu konsolowców decyduje się na wyłączenie funkcji cross-play.

W SKRÓCIE

  • Walka z cheaterami w Call of Duty: Warzone wciąż trwa.
  • Plaga oszustów zmusza wielu graczy konsolowych do podjęcia decyzji o wyłączeniu opcji cross-play.

Według informacji portalu Eurogamer problem cheaterów w Call of Duty: Modern Warfare oraz w darmowej sieciowej strzelance opartej na tym tytule Call of Duty: Warzone jest na tyle poważny, że gracze konsolowi zaczynają unikać funkcji cross-play, która pozwala na wspólną grę użytkownikom wszystkich platform.

CoD: Warzone - konsolowi gracze wyłączają cross-play przez cheaterów - ilustracja #1
Grafika promująca grę

Jak już wspominaliśmy, nastroje wokół Call of Duty: Warzone nie są najlepsze, jest to spowodowane narastającą plagą cheaterów. Producenci gry, firmy Infinity Ward oraz Raven Software, walczą z problemem. Dwa tygodnie temu pisaliśmy, że zbanowanych zostało 50 tys. oszustów, a niecały tydzień temu twórcy powiadomili o 70 tys. Kryzys jest jednak daleki od zażegnania.

Większość cheaterów stanowią gracze PC, gdyż to właśnie na tej platformie najłatwiej jest oszukiwać. Z tego względu posiadacze konsol coraz częściej posuwają się do radykalnych kroków i wyłączają opcję cross-play, jednak ma to swoje wady.

W przypadku meczów multiplayer o mniejszej skali takie rozwiązanie jest wystarczające, jednak problemy zaczynają się, gdy gracz konsolowy chce rozegrać spotkanie dla 150 osób. Wtedy, jak informuje Eurogamer, czas oczekiwania na zapełnienie lobby wynosi nawet 3 min (wzrost z 30 sekund), a wyskakujące komunikaty wciąż ostrzegają o tym, że można mieć problemy ze znalezieniem towarzyszy do zabawy.

Ponadto posiadacze Xboxów One chcący zagrać w Call of Duty: Warzone między sobą mają nieco trudniejsze zadanie niż gracze z PlayStation 4. Gra zmusza ich do włączenia funkcji cross-play. Istnieje jednak dość proste obejście tego problemu, które na portalu Reddit udostępnił użytkownik o nicku Dkroegs2019. Polega ono na zablokowaniu możliwości zabawy z graczami spoza Xboxa Live na poziomie ustawień konsoli.

Pozostaje mieć nadzieję, że deweloperzy wkrótce znajdą jakiś sposób na zażegnanie kryzysu. Póki co należy uzbroić się w cierpliwość.