Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 kwietnia 2020, 14:45

autor: Froozyy

Nowa aktualizacja CS:GO wprowadza zmiany, na które czekano od lat

Najnowsza aktualizacja gry Counter-Stirke: Global Offensive wprowadziła do rozgrywki kilka ważnych zmian, na które od dawna czekali gracze. Dodatkowo poprawiono m.in. balans jednej z broni oraz zmieniono kilka map.

AKTUALIZACJA W SKRÓCIE:
  • dodano nowy tryb rozgrzewki, w którym gracze walczą 1v1;
  • wprowadzono możliwość podglądu oraz importowania celowników innych graczy;
  • naprawiono niezamierzone wzmocnienie pistoletu Deagle;
  • wprowadzono zmiany na mapach, najbardziej znaczące pojawiły się na Vertigo oraz Train.

Wczoraj Counter-Stirke: Global Offensive otrzymało sporą aktualizację, wprowadzającą do gry kilka przydatnych (i długo wyczekiwanych przez graczy) funkcji. Pojawiły się również zmiany wybranych map oraz balansu jednej z broni.

Aktualizacja wprowadziła m.in. nowy tryb rozgrzewki przed meczami. Od teraz, zamiast standardowej „poczekalni” (na którą od zawsze narzekali gracze), przed dołączeniem wszystkich zawodników do rozgrywki będzie można zmierzyć się z innymi w potyczkach 1v1. Póki co deweloperzy testują tę funkcję, dlatego jest ona dostępna wyłącznie w trybie Skrzydłowy na mapach Vertigo oraz Train. Jeśli nie pojawią się większe problemy, trafi ona najpewniej do pozostałych form rozgrywki.

Nowa aktualizacja CS:GO wprowadza zmiany, na które czekano od lat - ilustracja #1
Jedno z miejsc potyczek 1v1 na mapie Train.

Kolejną nowością w CS:GO jest możliwość podglądu oraz importowania do własnych ustawień celowników innych graczy w trybie obserwatora. Co ciekawe, funkcja ta (na razie sam podgląd) dostępna jest od samego początku w Valorancie. Gracze CS-a prosili o nią od niepamiętnych czasów, a Valve zdecydowało się dodać ją dopiero teraz, gdy konkurencyjna strzelanka pojawiła się na rynku. Opcję podglądu trzeba włączyć w ustawieniach gry w zakładce „Gra – Celownik”.

Warto nadmienić, że znaczącej zmiany doczekał się także pistolet Deagle, który jeszcze tydzień temu został wzmocniony, dzięki czemu podczas skoku jego celność była niesamowicie wysoka. Wszystko wskazuje na to, że zmiana ta była nie do końca zamierzona i szybko ją naprawiono. Od teraz trafienie kogoś w locie będzie graniczyło z cudem, ale poprawiono celność broni tuż po lądowaniu.

Twórcy zdecydowali się także wprowadzić zmiany na niektórych mapach. Najbardziej znaczące pojawiły się na Vertigo oraz Train. Na pierwszej z nich przede wszystkim przerobiono miejsce B, gdzie podkłada się bombę (m.in. pozbyto się „okna” na midzie). Na drugiej np. zmieniono lokację odlotów gołębi, które zdradzały, gdzie może znajdować się przeciwnik oraz poprawiono błąd schodzenia po drabinie. Pełną listę zmian najnowszej aktualizacji CS:GO znajdziecie pod tym adresem.

Nowa aktualizacja CS:GO wprowadza zmiany, na które czekano od lat - ilustracja #2
Zmienione miejsce B na mapie Vertigo.