Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 17 kwietnia 2020, 14:55

autor: Aquma

Aktor z Avengers i Thora może zagrać w prequelu Star Wars: Rogue One

Według doniesień medialnych aktorzy Stellan Skarsgard i Kyle Soller finalizują negocjacje z Disneyem w sprawie ról w serialowym prequelu filmu Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie.

Aktor z Avengers i Thora może zagrać w prequelu Star Wars: Rogue One - ilustracja #1
Stellan Skarsgard. Źródło: AP/Matt Sayles.

W SKRÓCIE:

  1. Stellan Skarsgard i Kyle Soller negocjują z Disneyem w sprawie ról w prequelu Łotra 1;
  2. aktorzy dołączą do Diego Luny, który ponownie wcieli się Cassiana Andora.

Portal Variety donosi, że aktorzy Stellan Skarsgard i Kyle Soller finalizują negocjacje z Disneyem w sprawie ról w serialu, który ma stanowić prequel filmu Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie.

Pierwszy ze wspomnianych artystów w przeszłości wystąpił w kilku filmach osadzonych w Marvel Cinematic Universe, w których zagrał dr Erika Selviga. Ostatnio mieliśmy też okazję zobaczyć go na małym ekranie w megahitowym serialu HBO – Czarnobylu. Wcieli się też w Barona Harkonnena w adaptacji Diuny reżyserowanej przez Denisa Villeneuve’a.

Dorobek Kyle’a Sollera jest skromniejszy, ale ma on za sobą role w kilku znanych produkcjach, takich jak Poldark, 101 Dalmation Street czy Brexit.

Aktor z Avengers i Thora może zagrać w prequelu Star Wars: Rogue One - ilustracja #2
Kyle Soller. Źródło: Hamilton Hodell.

Warto przypomnieć, że omawiany gwiezdnowojenny serial będzie można oglądać na platformie Disney+. Protagonistą tego dzieła będzie bohater znany z Łotra 1 – Cassian Andor (w tej roli ponownie zobaczymy Diego Lunę). Produkcja pierwotnie była planowana na 2021 rok, ale nie da się wykluczyć, że zamieszanie związane z pandemią koronawirusa doprowadzi do opóźnień.

  1. Gwiezdne wojny – strona oficjalna
  2. Disney – strona oficjalna