Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 kwietnia 2020, 14:45

autor: AlexB

CoD: Warzone - bug powoduje nieśmiertelność

Gracze odkryli w sieciowej strzelance Call of Duty: Warzone dość poważny błąd, który mocno zaburza przyjemność płynącą z zabawy. Otóż w pewnych okolicznościach niektóre osoby biorące udział w walce mogą stać się nieśmiertelne.

W SKRÓCIE
  1. W Call of Duty: Warzone istnieje pewien bug, dzięki któremu można stać się niewrażliwym na jakiekolwiek obrażenia.
  2. Nie wiadomo do końca, co go powoduje, lecz istnieją dwie teorie na ten temat.

Bugi to nic nowego dla gier wideo. Pojawiały się one w przeszłości, znajdziemy je we współczesnych produkcjach i zapewne nie zabraknie ich w przyszłych. Póki są one drobne, wielu graczy jest w stanie z nimi żyć i cierpliwie czekać na patche. Prawdziwe problemy zaczynają się w momencie, gdy zaczynają psuć przyjemność z obcowania tytułem. Niestety taki błąd pojawił się w Call of Duty: Warzone. Jak donoszą gracze na Reddicie, istnieje możliwość popsucia tej popularnej sieciowej strzelanki FPP opartej o tryb battle royale w taki sposób, by stać się całkowicie niepodatnym na strzały z broni, uderzenia kolbą czy nawet granaty i wciąż móc atakować innych. Efekty zobaczycie na tym nagraniu.

CoD: Warzone - bug powoduje nieśmiertelność - ilustracja #1
Czy Gułag jest kluczem do nieśmiertelności w CoD: Warzone?

Nie jest do końca jasne, co aktywuje ten bug. Gracze spekulują jednak, że wszystko zaczyna się w Gułagu, czyli więzieniu, do którego trafiają wirtualni żołnierze po swojej pierwszej śmierci w początkowych fazach rywalizacji. Jeśli dana osoba zremisuje pojedynek „jeden na jeden” o powrót na główną mapę, a jej towarzysze później ją wykupią, wówczas stanie się ona nieśmiertelna (via Dexerto). Niewykluczone także, że błąd aktywuje się w momencie, gdy powalony gracz, zamiast zostać przeniesiony do Gułagu, glitchuje się i pozostaje na polu bitwy.

Niezależnie od tego, dlaczego gracze nagle stają się nieśmiertelni w Call of Duty: Warzone, ważne jest, by twórcy jak najszybciej usunęli ten błąd. Z racji tego, że w Internecie zrobiło się o nim dość głośno, istnieje spora szansa, że tak właśnie się stanie.

CoD: Warzone - bug powoduje nieśmiertelność - ilustracja #2
Gracze mają nadzieję, że problem psujący zabawę w Warzone zostanie szybko wyeliminowany.

Co ciekawe, to nie jedyny problem z nieśmiertelnymi graczami, jaki miała ostatnimi czasy produkcja z cyklu Call of Duty. Na początku marca w sieci zaczęły pojawiać się doniesienia, że w niedawnym Modern Warfare można się „wglitchować” w mapę i prowadzić ostrzał bez obawy o śmierć. Jest to widoczne na tych dwóch filmikach.

Przypominamy, że Call of Duty: Warzone jest dostępne za darmo na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Niedawno tytuł osiągnął kamień milowy w postaci 50 milionów graczy. Niestety, tytuł zmaga się również z plagą cheaterów. Od premiery twórcy zbanowali już 70 tysięcy z nich, lecz wciąż stanowią oni spory problem.

  1. Oficjalna strona gry Call of Duty: Warzone
  2. Darmowe Call of Duty: Warzone – wreszcie Fortnite dla „dorosłych”!
  3. Call of Duty: Warzone – poradnik do gry