Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 kwietnia 2020, 10:50

autor: Adrian Werner

CoD: Warzone odzyskało tryb trio i przekroczyło próg 50 mln graczy

Negatywna reakcja na usunięcie trybu trios z Call of Duty: Warzone była tak duża, że już po dwóch dniach od tej zmiany przywrócono ten tryb rozgrywki. Ponadto produkcja przekroczyła właśnie próg 50 mln graczy.

CoD: Warzone odzyskało tryb trio i przekroczyło próg 50 mln graczy - ilustracja #1
Fani Call of Duty: Warzone nie musieli długo czekać na powrót trybu trios.

Sporo się dzieje w Call of Duty: Warzone, czyli sieciowej strzelance opartej na modelu darmowym z mikropłatnościami. Przede wszystkim autorzy przywrócili tryb trio (ang. trios), pozwalający na zabawę w trzyosobowych drużynach. Został on niedawno zastąpiony czteroosobowym wariantem, co wywołało bardzo negatywną reakcję fanów. Tryb quads sam w sobie jest ciekawy, ale fanom nie podołała się utrata poprzedniej opcji. Autorzy wsłuchali się w te głosy i raptem dwa dni po kontrowersyjnej zmianie pozwolono na zabawę zarówno w trios, jak i quads.

Szybka reakcja deweloperów nie jest specjalnym zaskoczeniem. Rywalizacja w kategorii strzelanek darmowych z mikropłatnościami jest mordercza i nikt nie może sobie pozwolić na bezsensowne denerwowanie graczy.

Twórcy mają o co walczyć, gdyż na razie gra radzi sobie wyśmienicie. Autorzy właśnie pochwalili się, że w Call of Duty: Warzone zagrało już ponad 50 milionów graczy. Ten imponujący wynik udało się osiągnąć w ciągu 31 dni od premiery.

Dla porównania – Apex Legends mogło się pochwalić 50 mln użytkowników po 28 dniach od debiutu, podczas gdy Fortnite: Battle Royale potrzebowało 16 tygodni, aby dotrzeć do 45 mln graczy. Call of Duty: Warzone ma również inne osiągnięcia. Była to najczęściej pobierana produkcja free-to-play na PlayStation 4 w marcu tego roku

Utrzymanie dobrej passy Call of Duty: Warzone wymagać będzie stałego rozwijania gry. Wskazówkę odnośnie planów w tej kwestii daje menu produkcji. Fani zauważyli, że widoczna tam tama została zmodyfikowana i zaczęła wydobywać się z niej woda. Ta sama lokacja na mapie pozostała jednak bez zmian. Może to wskazywać, że twórcy planują przeróbkę poziomu lub też jakiś event.

Przypomnijmy, że gra Call of Duty: Warzone zadebiutowała 10 marca i dostępna jest na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.

  1. Darmowe Call of Duty: Warzone – wreszcie Fortnite dla „dorosłych”!
  2. Call of Duty Warzone - poradnik do gry
  3. Oficjalna strona serii