Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 września 2018, 10:40

autor: AlexB

Rainbow Six Siege - debiut Operacji Grim Sky

Wystartowała Operacja Grim Sky, która inicjuje trzeci sezon trzeciego roku wsparcia Tom Clancy's Rainbow Six: Siege. Nowa aktualizacja dodała między innymi dwóch operatorów (zdobyć ich mogą na razie wyłącznie posiadacze Przepustki na rok 3) oraz odświeżoną mapę Baza Hereford.

Wszyscy miłośnicy Tom Clancy's Rainbow Six: Siege doczekali się w końcu startu trzeciego sezonu trzeciego roku wsparcia tytułu. Operacja Grim Sky, która go zainicjowała, pojawiła się wczoraj na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Co takiego wprowadziła ona do popularnej sieciowej strzelanki taktycznej od firmy Ubisoft?

Nowi operatorzy są już gotowi do oblężenia. - Rainbow Six Siege - debiut Operacji Grim Sky - wiadomość - 2018-09-05
Nowi operatorzy są już gotowi do oblężenia.

Przede wszystkim w grze pojawiło się dwoje nowych operatorów. Pierwszym z nich jest Amerykanin Maverick. Sprawdzi się on doskonale, gdy będziemy chcieli na przykład prowadzić ogień z miejsc nieoczywistych. Jest on bowiem wyposażony w palnik Suri, który może wypalić w ścianie otwory. Urządzenie jest niemal bezgłośne, zatem można łatwo zaskoczyć przeciwnika, lecz należy pamiętać, że paliwo w nim kończy się bardzo szybko, co może być dość poważnym ograniczeniem.

Drugim nowym operatorem, który zadebiutował w Rainbow Six: Siege wraz z Operacją Grim Sky, jest Brytyjka Clash. To obrończyni z prawdziwego zdarzenia. Jej gadżetem jest tarcza CCE. Nie tylko pozwala ona na ukrycie się przed kulami, ale również paraliżuje przeciwników znajdujących się bezpośrednio przed nią, zadając im przy okazji niewielkie obrażenia. Powinien być to zatem doskonały wybór dla osób chcących pilnować strategicznych przejść do celu.

Uwaga! Należy pamiętać, że nowi operatorzy z Operacji Grim Sky są na razie dostępni wyłącznie dla osób, które zakupiły Przepustkę na Rok 3. Pozostali gracze będą mogli ich odblokować za pieniądze zdobywane podczas zabawy lub prawdziwą gotówkę od 11 września.

Operacja Grim Sky to również nowa mapa, choć słowo „nowa” jest w tym kontekście użyte nieco na wyrost. Ubisoft tym razem przygotował bowiem odświeżoną wersję istniejącej już planszy – nawiązującej do czasów II wojny światowej Bazy Hereford. Twórcy postarali się o ulepszenie jej balansu poprzez dodanie chociażby nowych przejść oraz aktualizację warstwy wizualnej. W konsekwencji mapę można traktować jak dopiero co wprowadzoną, choć posiada ona klimat pierwotnej wersji.

Operacja Grim Sky to jednak nie tylko nowa zawartość, lecz również aktualizacja starej. Wraz z kolejnym dużym patchem w Rainbow Six: Siege poprawiono takie elementy, jak balans niektórych operatorów i broni, funkcja wyciszania innych graczy oraz precyzja celownika. Warto też zauważyć zmianę związaną z wyborem postaci. Teraz osoby, które nie zdążyły wybrać bohatera przed końcem odliczania, wcielą się w losowego specjalistę z listy przez nich odblokowanych, a nie rekruta, jak było to do tej pory. Ponadto wczorajsza łatka do Rainbow Six: Siege wyeliminowała mnóstwo błędów technicznych. Możemy wśród nich wymienić chociażby resetującą się animację rozbrajania po zmianie widoku czy opóźnienie podczas przeglądania uniformów. Więcej na ten temat przeczytacie w dolnej części tego tekstu.

Do końca trzeciego roku wsparcia Rainbow Six: Siege została już tylko jedna operacja. Nie znamy jeszcze ani jej nazwy, ani daty premiery. Wiadomo jednak, że główną rolę będą w niej grali operatorzy z Maroka.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach