Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 czerwca 2016, 12:54

autor: Makek

Quake Champions tylko na PC, bo ma być grą bez ograniczeń

Tim Willits, jeden z twórców oryginalnego Quake’a, udzielił wywiadu serwisowi GameSpot, w którym odpowiedział na pytania związane z nadchodzącą produkcją id Software - Quake Champions. Wyjaśnił on, dlaczego gra pojawi się tylko na PC, oraz jak ważna jest dla dewelopera wysoka częstotliwość odświeżania.

Od czasu zapowiedzi Quake Champions na targach E3 minęły już ponad dwa tygodnie. Obecny na prezentacji gry Tim Willits – członek studia id Software – przyznał wtedy, że nowa część Wstrząsu docelowo pojawi się wyłącznie na PC oraz będzie dysponowała odblokowaną częstotliwością wyświetlania klatek na poziomie 120 Hz. W ostatnim wywiadzie, jaki Willits udzielił serwisowi Gamespot, wyjaśnił on powody tej decyzji, związane przede wszystkim z brakiem ograniczeń komputerów osobistych.

Quake Champions zostało zapowiedziane na tegorocznych targach E3. - Quake Champions bez ograniczeń tylko na PC - wiadomość - 2016-06-30
Quake Champions zostało zapowiedziane na tegorocznych targach E3.

Zapytany o istotę częstotliwości odświeżania w Quake Champions, członek id Software odpowiedział, że o ile są ludzie niewidzący różnicy pomiędzy 60Hz a 120Hz, profesjonalni gracze nie mają z tym problemu, a to właśnie z myślą o nich tworzony jest nowy Quake.

Quake Champions bez ograniczeń tylko na PC - ilustracja #2„Przy Quake Live zauważyliśmy jak ważne jest upewnienie się, że twój monitor odpowiednio szybko odświeża wyświetlany obraz. Przez lata zobaczyliśmy, że przeskok z 30 do 60 herców jest ogromny, ale nawet pomiędzy 60 a 120Hz można zauważyć różnicę. Większość z nas, w tym ja, mamy problem z jej dostrzeżeniem, ale są na świecie gracze z nieludzkim refleksem. Jako twórcy nie możemy po prostu założyć, że tworzymy dla nich grę, która nie będzie wystarczająco szybka. Jeśli stracimy profesjonalnych graczy, będziemy w sporych tarapatach.”

Wspomniana wysoka częstotliwość odświeżania na poziomie 120Hz jest jednym z powodów, dla których Quake Champions będzie tytułem, który pierwotnie pojawi się wyłącznie na PC. „Żadnych wymówek, żadnych ograniczeń” – powiedział na ten temat Willits. Mimo że id Software nie chce z góry przekreślać szans na pojawienie się ich nadchodzącej produkcji na konsolach, na chwilę obecną w pełni skupia się ono na komputerach osobistych. Brak ograniczeń na tej platformie pozwoli stworzyć produkcję, która – miejmy nadzieję – zaspokoi pragnienia graczy, dla których Quake to przede wszystkim czysta rywalizacja nastawiona na szybkość i precyzję.

Quake Champions wprowadzi do serii bohaterów z unikalnymi zdolnościami. - Quake Champions bez ograniczeń tylko na PC - wiadomość - 2016-06-30
Quake Champions wprowadzi do serii bohaterów z unikalnymi zdolnościami.

Quake Champions w skrócie:

  • kolejna odsłona kultowej serii strzelanin FPS,
  • za jej stworzenie odpowiada studio id Software,
  • gra położy duży nacisk na aspekt e-sportowy,
  • w grze znajdziemy bohaterów z unikalnymi zdolnościami,
  • produkcja została zapowiedziana wyłącznie na PC.

Tego typu zapowiedzi mogą wywoływać wątpliwości dotyczące wymagań sprzętowych Quake Champions, jednak w tej sprawie Willits powiedział:

„Będzie możliwość dostosowania konfiguracji gry tak, aby przyzwoicie działała także na niskich ustawieniach w przypadku słabszych komputerów. Chcemy mieć pewność, że przyciągniemy do gry tak wielu ludzi, jak tylko jesteśmy w stanie. Mimo to pragniemy także, aby Quake Champions błyszczał na lepszych konfiguracjach. Ponadto, gra pojawi się dopiero po naprawdę długich i zamkniętych testach.”

Pomijając liczne wywiady, jakich Tim Willits udziela w ostatnim czasie, o Quake Champions wiemy jak na razie niewiele. Na targach E3 pokazano jedynie prerenderowaną scenę, która nie przedstawia właściwej rozgrywki. Więcej szczegółów z pewnością zostanie ujawnionych na zbliżającym się konwencie QuakeCon 2016, który odbędzie się w Dallas w dniach od 4 do 7 sierpnia.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Quake Champions

Quake Champions