Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2016, 10:03

autor: Adrian Werner

Quake Champions - pierwszy zwiastun z fragmentami rozgrywki

Podczas imprezy QuakeCon studio id Software zaprezentowało zwiastun Quake Champions, który zawiera pierwsze fragmenty rozgrywki. Pokazuje on zarówno klasyczne elementy serii, jak i część nowych rozwiązań.

Podczas konferencji firmy Bethesda na tegorocznych targach E3 zapowiedziano Quake Champions, czyli kolejną odsłonę kultowego cyklu sieciowych strzelanek. Wtedy opublikowano jednak tylko mało mówiący filmik, niepokazujący fragmentów rozgrywki. Dopiero teraz, na trwającej właśnie imprezie QuakeCon, udostępniono zwiastun, który pozwala wreszcie zobaczyć, jak gra będzie prezentowała się w akcji.

QUAKE CHAMPIONS SKRÓCIE:
  • Deweloper: id Software
  • Wydawca: Bethesda Softworks
  • Gatunek: FPS
  • Platformy: PC
  • Data premiery: 2017 r.

Trailer jest krótki – trwa trochę ponad minutę – ale pokazuje on obiecujące połączenie klasycznych rozwiązań z nowymi. Mamy więc tutaj błyskawiczne tempo akcji, rakietowe skoki i ponure lokacje, a z drugiej strony możemy zobaczyć także zdolności specjalne postaci oraz mapy zlokalizowane na świeżym powietrzu i zapełnione roślinnością.

Przypomnijmy, że Quake Champions zmierza obecnie wyłącznie na pecety, bo autorzy chcą uniknąć ograniczeń typowych dla konsol. Gra ma działać w 120 klatkach na sekundę, co ma być możliwe do osiągnięcia także na słabszych konfiguracjach. Posiadacze najmocniejszych sprzętów będą mogli za to ustawić znacznie wyższy poziom detali.

Quake Champions - pierwszy zwiastun z fragmentami rozgrywki - ilustracja #2

Quake Champions nastawione ma być wyłącznie na potyczki multiplayer. Zgodnie tradycjami serii gra nie będzie posiadała limitu noszonego uzbrojenia. Nowością będzie za to wprowadzenie bohaterów, z których każdy posiadać ma unikalne zdolności specjalne. Te umiejętności mają jednak zostać tak zbalansowane, aby nie zdominowały całej rozgrywki. Wynik meczu ma wciąż zależeć wyłącznie od talentów samych graczy.

Nad Quake Champions pracuje studio id Software, czyli zespół, który odpowiadał za trzy pierwsze odsłony cyklu (Quake 4 wyprodukowała ekipa Raven Software). Na początku przyszłego roku ruszy zamknięta beta. Od przebiegu testów zależeć będzie termin premiery pełnej wersji gry.

  1. Oficjalna strona gry

Ostatnia aktualizacja: 2016-08-05

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Quake Champions

Quake Champions