Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2016, 10:13

autor: Yossarian

Take-Two Interactive - pierwszy kwartał bez szału; Battleborn rozczarowaniem

Firma Take-Two Interactive opublikowała raport finansowy za pierwszy kwartał fiskalny 2017 roku. Wyniki są lepsze niż w poprzednim okresie rozliczeniowym – choć Battleborn poradził sobie zdecydowanie poniżej oczekiwań.

Take-Two Interactive, właściciel między innymi Rockstar Games i 2K Games, podzielił się wynikami finansowymi za pierwszy kwartał fiskalny 2017 roku, czyli okres pomiędzy 1 kwietnia a 30 czerwca. Z raportu wynika, że firma zanotowała większy przychód niż przed rokiem wyniósł on 311 mln dolarów (w porównaniu do 275 mln w zeszłym roku). Za ten wynik odpowiedzialne są przede wszystkim GTA V, GTA Online, NBA 2K16 i Battleborn. Niestety nie przełożyło się to na zyski – firma straciła w tym kwartale 38,6 miliona dolarów, co i tak jest lepszym rezultatem niż w roku ubiegłym, kiedy to strata wyniosła 76 mln dolarów.

Wyniki Take-Two powinny wyglądać dobrze do końca roku, wszak Mafia III przed nami. - Take-Two - pierwszy kwartał bez szału; Battleborn rozczarowaniem - wiadomość - 2016-08-05
Wyniki Take-Two powinny wyglądać dobrze do końca roku, wszak Mafia III przed nami.

Około 30% przychodu zostało wygenerowane przez mikropłatności i DLC do ww. gier (o 18% więcej niż rok temu). Take-Two nie ujawniło dokładnych danych w kwestii liczby sprzedanych kopii swoich poszczególnych gier i marek, ale wiadomo, że GTA V rozeszło się w ponad 60 mln egzemplarzy, seria Civilizationw ponad 35 mln, a NBA 2K16 tylko w pierwszym tygodniu po premierze trafiło do 4 mln graczy. Jednocześnie prezes Take-Two, Strauss Zelnick, stwierdził, że jest nieco rozczarowany Battlebornem, który pod względem finansowym sobie nie poradził.

Niemniej należy się spodziewać, że Take-Two z nawiązką odbije sobie to drobne potknięcie. Na wrzesień zaplanowane są trzy duże premiery: BioShock: The Collection, NBA 2K17 i konsolowe XCOM 2, a kolejne trzy tytuły ukażą się w październiku – dwa z nich będą tegorocznymi kopalniami złota. Mowa oczywiście o Mafii III i Civilization VI. Oprócz nich ukaże się jeszcze WWE 2K17. Firma szacuje, że cały ten rok rozliczeniowy (1 kwietnia 2016 – 31 marca 2017) zamknie z przychodem w granicach 1,75 – 1,85 miliarda dolarów i zyskiem netto od 229 do 258 milionów dolarów.

W omawianym raporcie można również wyczytać, że Rockstar od dłuższego czasu „ciężko pracuje nad nowym projektem”, jednak na dokładniejsze informacje przyjdzie nam jeszcze poczekać. O nowym Red Dead Redemption niestety cisza.

Ostatnia aktualizacja: 2016-08-05

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Battleborn

Battleborn