Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 października 2015, 18:21

autor: Góral

NBA 2K16 - ponad 4 miliony egzemplarzy w sklepach

Firma 2K Games poinformowała, że w ciągu kilku dni po premierze gry NBA 2K16 do sklepów wysłano ponad 4 miliony egzemplarzy produkcji. Dodatkowo sprzedaż tytułu w cyfrowej dystrybucji wzrosła dwukrotnie w porównaniu do zeszłorocznej edycji.

Kilka dni temu odbyła się premiera gry NBA 2K16 i podobnie jak poprzednia część, która w ciągu kilku miesięcy została wysłana do sklepów w 5,5 milionach egzemplarzy, tak i ta odniosła spory sukces. Najnowsza odsłona trafiła do sprzedawców w nakładzie przekraczającym 4 miliony egzemplarzy. Niby gorzej niż rok temu, ale należy pamiętać, że od premiery minęło dopiero kilka dni. Ponadto pochwalono się, że sprzedaż wersji cyfrowej wzrosła dwukrotnie, a poza tym rozegrano niemal trzy razy więcej spotkań przez Internet niż w tym samym okresie 2014 roku. Krótko pisząc, najlepsza koszykówka na rynku cały czas cieszy się coraz większą popularnością, ale w sumie nic dziwnego, gdyż fani tego sportu nie mają zbyt dużego wyboru.

NBA 2K16 - ponad 4 miliony egzemplarzy w sklepach - ilustracja #1

Pod koniec września ukazała się gra NBA LIVE 16, jednak ponownie nie sprostała ona oczekiwaniom. Faktem jest, że Elektronicy radzą sobie coraz lepiej, o czym świadczą chociażby recenzje poszczególnych części (dane z Metacritic: 43 punkty dla NBA Live 14, 59 dla NBA Live 15 i 66 dla najnowszej odsłony), ale do brylującego od dawna NBA 2K jeszcze daleka droga (najnowsza część może się pochwalić 87 punktami). Być może w przyszłym roku EA w końcu uda się nawiązać wyrównaną walkę?

Tak cz czy siak, NBA 2K16 znajdziecie w sklepach w wersji na konsole Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360, PlayStation 3 i komputery PC.

NBA 2K16 to kolejna odsłona jednej z najpopularniejszych sportowych serii gier wideo. Deweloperzy od lat usprawniają świetnie sprawdzającą się formułę i nie inaczej jest w tym roku. Produkcja może się pochwalić m.in. lepszą sztuczną inteligencją, trybem MyCareer stworzonym we współpracy z amerykańskim reżyserem i producentem filmowym Spikem Lee czy też bardziej szczegółową oprawą graficzną.