Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 października 2018, 16:01

autor: Vergil

Październikowa aktualizacja Quake Champions – nowe tryby i czempionka Athena

Ekipa id Software przygotowała październikową aktualizację do gry Quake Champions. Twórcy nie tylko deptają szereg bugów i wprowadzają sporo poprawek, lecz także oddają w nasze ręce nowe tryby gry oraz czempionkę Athenę.

W sierpniu 2018 roku Quake Champions przeszło na model free-to-play. Choć odpowiedzialna za ten tytuł ekipa id Software jest obecnie zajęta pracą nad grą Doom Eternal, a także nad drugą odsłoną cyklu RAGE, nie zapomina o swoim wcześniejszym dziele. Świadczy o tym październikowa aktualizacja, która wprowadza nowe tryby rozgrywki oraz niedostępną wcześniej czempionkę, a także poprawia wydajność, zmienia balans rozgrywki oraz rozprawia się z szeregiem błędów. Oprócz pełnej listy nowości oficjalny komunikat autorów zawiera również informację, że aktualizowanie omawianej produkcji potrwa do 20:00 polskiego czasu. Przejdźmy więc do szczegółowego omówienia najważniejszych atrakcji.

Nowe tryby rozgrywki

Brama

Zacznijmy od nowego trybu ofensywno-defensywnego, czyli Bramy, w którym dwie drużyny toczą krwawy bój o tytułowy portal. Podczas gdy kultyści starszego boga muszą go bronić i doprowadzić do jego otwarcia, zadaniem ich oponentów jest niedopuszczenie do tego, by „czająca się po jego drugiej stronie mackowata groza” zdołała się przez niego przedostać. Warto odnotować, że wszyscy rozpoczynją zabawę z całym arsenałem, pełnym zdrowiem i pancerzem oraz pojedynczym życiem.

Z Bramą związane jest również wydarzenie nazwane Festiwalem bramy, które potrwa do 31 października. Gracze biorący w nim udział otrzymają skórkę z mackami na każdą broń początkową, z kolei osiągnięcie kolejnych progów festiwalu zapewni im dostęp do skórki Annihilator dla cekaemu z Quake'a 4, fabularnego skina dla Scalebearera, a w końcu do Atheny lub jej skórki fabularnej (jeśli wcześniej odblokowali już tę czempionkę).

Tryby zręcznościowe

Tryby zręcznościowe to specjalne moduły, które zmieniają się co tydzień. Na ten miesiąc przewidziano cztery takie warianty zabawy. Mowa o Trójcy przeklętej DMD (gdzie wcielając się w dowolnego czempiona, pojawimy się na mapie z tytułową przeklętą trójcą, a w trakcie rozgrywki znajdziemy jedynie pancerz oraz zdrowie), Ciężkim przyłożeniu (wcielając się w Scalebearera, weźmiemy udział w deathmatchowych zmaganiach, w których przy pomocy byczej szarży błyskawicznie położymy trupem każdego napotkanego oponenta), Zabójczym wyhaczaniu (tym razem wszyscy będą grać Atheną, która natychmiast pośle adwersarzy na tamten świat, korzystając ze swojej linki z hakiem) oraz Ofierze (jej zasady oparto na znanym już trybie, aczkolwiek skrócono czas przejęcia obelisku do jednej minuty).

Od sierpnia w Quake Champions można grać za darmo. - Październikowa aktualizacja Quake Champions – nowe tryby i czempionka Athena - wiadomość - 2018-10-11
Od sierpnia w Quake Champions można grać za darmo.

Czempionka Athena

Athena to pałająca żądzą zemsty na Stroggach czempionka korzystająca w walce nie tylko z imponujących zdolności akrobatycznych, ale też linki z hakiem. Tę ostatnią może zarówno wystrzelić we wskazane miejsce, by następnie się tam przyciągnąć, jak i zacząć się na niej huśtać; dodatkowo po trafieniu wroga hak zadaje 25 punktów obrażeń przebijających oraz 50 punktów obrażeń od huśtania. Sama Athena rozpoczyna zmagania z 125 punktami zdrowia i szybkością na poziomie 320. Jej zdolnością pasywną jest natomiast wyskok, dzięki któremu wzbija się na duże wysokości ze szczytu rampy lub platformy.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Quake Champions
  2. Quake Champions - poradnik do gry