Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 października 2018, 16:21

autor: Movis

15 mln graczy For Honor, tajemniczy projekt Naughty Dog i inne wieści

Dziś piszemy o zaskakująco dużym zainteresowaniu For Honor, pierwszych castingach aktorów do (najprawdopodobniej) zupełnie nowej gry od Naughty Dog, udostępnieniu biblioteki gier z Commodore 64 w Internet Archive i sterownikach do zintegrowanych kart grafiki firmy Intel. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

For Honor ma już 15 mln graczy

15 mln to nie lada osiągnięcie. - 15 mln graczy For Honor, tajemniczy projekt Naughty Dog i inne wieści - wiadomość - 2018-10-11
15 mln to nie lada osiągnięcie.

For Honor wydawało się odbić bez większego echa w społeczności graczy, ale jak się okazuje firma Ubisoft doczekała się niemałej rzeszy fanów średniowiecznych pojedynków. Właśnie ogłoszono bowiem przekroczenie progu 15 milionów użytkowników (zapewne chodzi tu o liczbę zarejestrowanych kont, a nie aktywnych graczy). Ten imponujący wynik można przypisać długotrwałemu wsparciu produkcji kolejnymi aktualizacjami z nową zawartością oraz nieustannym poprawkom podstawowych systemów (np. zmianę rozwiązania peer-to-peer na stabilniejsze serwery dedykowane). Autorzy nie zapomnieli wraz z podziękowaniami przypomnieć o premierze dodatku Marching Fire, która odbędzie się 16 października.

Naughty Dog pracuje nad sekretnym projektem

Co szykuje Naughty Dog obok The Last of Us: Part II? - 15 mln graczy For Honor, tajemniczy projekt Naughty Dog i inne wieści - wiadomość - 2018-10-11
Co szykuje Naughty Dog obok The Last of Us: Part II?

Branża gier ma kręćka na punkcie sekretów i twórcy rzadko kiedy przyznają się, że pracują nad następnym tytułem (zwłaszcza we wczesnych stadiach projektu). Znane z serii The Last of Us i Uncharted studio Naughty Dog wydaje się jednak zbierać talent do zupełnie nowego projektu. Użytkownik Twittera Daniel R – znane źródło przecieków dotyczących m.in. filmów Marvela i DC – twierdzi, że deweloper rozgląda się za aktorami, organizując castingi w Los Angeles. Jedną z centralnych postaci ma być „czarnoskóry/afroamerykański mężczyzna w wieku od czterdziestki do sześćdziesiątki, z krótkimi/średniej długości włosami, silny, lecz nie napakowany”. Nie wygląda to na dodatkową rekrutację do The Last of Us: Part II i kto wie, może tajemniczy tytuł zadebiutuje dopiero na PlayStation 5?

Bibloteka gier Commodore 64 na Internet Archive

Burger Time. Kiedyś to były okładki gier. - 15 mln graczy For Honor, tajemniczy projekt Naughty Dog i inne wieści - wiadomość - 2018-10-11
Burger Time. Kiedyś to były okładki gier.

Internet Archive to organizacja zajmująca się dokładnie tym, co ma w nazwie – zbieraniem i archiwizacją zawartości globalnej sieci i innych danych, które mogą zaginąć w odmętach czasu. Niedawno firmie non-profit udało się udostępnić ogromną nostalgiczną bombę – bibliotekę ponad 31 tys. gier i programów na Commodore 64. Największym osiągnięciem jest chyba model działania, bo każdą produkcję można odpalić bezpośrednio z przeglądarki. Osobiście sprawdziliśmy to na Burger Time, jednym z klasyków lat osiemdziesiątych. Wystarczy wybrać tytuł, kliknąć guzik power, poczekać na załadowanie emulatora, uruchomić pełny ekran i zacząć poruszać się za pomocą klawiatury numerycznej.

Sterowniki Intel 25.20.100.6326 dla Windows 10

Nie za dużo nowego. - 15 mln graczy For Honor, tajemniczy projekt Naughty Dog i inne wieści - wiadomość - 2018-10-11
Nie za dużo nowego.

Firma Intel przygotowała kolejną wersję sterowników dla swoich zintegrowanych układów grafiki, oznaczoną numerem 25.20.100.6326. Poprawki są drobne i nie wprowadzają za dużo nowego, lecz likwidują błędy wyświetlania w grach FIFA 19, Pathfinder: Kingmaker i Battlerite Royale. Pobrać je można z tego miejsca, a drobiazgowa lista zmian i wspieranych komponentów dostępna jest tutaj.

Galeria filmów

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze filmy z gier:

  1. Observation zwiastun #1
  2. Just Cause 4 zwiastun fabularny (PL)
  3. Don-Ay: Pet Rescue zwiastun #2
  4. Assassin's Creed Rebellion zwiastun #1