Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 22 września 2009, 13:35

autor: Jiker

PS3 nie tylko z emulacją PlayStation 2, ale i Dreamcasta?

Możliwość grania w gry ze starszych platform jest obecnie jedną z istotnych funkcji najnowszych konsol – oferuje ją zarówno PlayStation 3, Xbox 360, jak i Nintendo Wii. Jeśli wierzyć dokumentom pochodzącym z tajnego, sierpniowego spotkania amerykańskich oddziałów firm Sony Computer Entertainment oraz SEGA, już niedługo PS3 będzie się mogło pochwalić dodatkowymi atutami w tej kwestii.

Możliwość grania w gry ze starszych platform jest obecnie jedną z istotnych funkcji najnowszych konsol – częściowo oferuje ją zarówno PlayStation 3, Xbox 360, jak i Nintendo Wii. Jeśli wierzyć dokumentom pochodzącym z tajnego, sierpniowego spotkania amerykańskich oddziałów firm Sony Computer Entertainment oraz SEGA, już niedługo PS3 będzie się mogło pochwalić dodatkowymi atutami w tej kwestii.

Z dokumentów, które nieopatrznie wyciekły do Internetu wynika, że Sony ma w planach wprowadzenie do sprzedaży za pośrednictwem PlayStation Network wszystkich pozycji wydanych na PlayStation 2. Jedną z pierwszych miałoby być dla przykładu Grand Theft Auto: Vice City. W notatkach spisanych przez firmę SEGA pada również stwierdzenie, iż gry byłyby emulowane przez PlayStation 3 – należy jednak zauważyć, że taką opcję zapewniał tylko jeden z pierwszych modeli konsoli. Czyżby Sony szykowało zatem poważną aktualizację systemu operacyjnego PS3?

To jednak nie koniec rewelacji, ponieważ dokumenty obfitują w ciekawe informacje. Kolejną z nich jest możliwość stworzenia na PS3 emulatora konsoli Sega Dreamcast i sprzedaży gier znanych z tej platformy w ramach serwisu PlayStation Store. SEGA otrzymała od Sony zadanie przygotowania listy produkcji, które mogłyby w niedługim czasie zostać w ten sposób ponownie wydane. Producent konsol PlayStation miałby następnie wybrać część z nich, w zamian za co SEGA miałaby otrzymać wsparcie marketingowe.

W dokumencie przewija się również sprawa specjalnej zakładki „Japanese Import”, mającej stanowić część serwisu PlayStation Store. W jej skład miałyby wejść japońskie wersje wielkich hitów, na które w większości przypadków Amerykanie i Europejczycy muszą czekać wiele miesięcy lub lat, a czasami nie mogą się ich w ogóle doczekać. Poszczególne tytuły można byłoby zakupić za równowartość od 9,99 dolarów/euro do 39,99 dolarów/euro. Jednym z pierwszych ma być według nieoficjalnych informacji trzecia odsłona cyklu Yakuza (choć aktualnie bardziej prawdopodobne jest wydanie przetłumaczonych, pudełkowych edycji).

Na koniec pozostawiliśmy informację dotyczącą marki Resident Evil. Mianowicie, w opisie spotkania padła wiadomość, że popularny cykl survival horrów trafi w końcu na przenośną konsolę PSP. Niestety nie dysponujemy w tej sprawie większą ilością szczegółów.

Czy powyższe dane można traktować jako bardzo prawdopodobne? Wszystko wskazuje na to, że tak, ponieważ niektóre z faktów zawartych w dokumencie zostały już oficjalnie potwierdzone (np. opóźnienie daty premiery gry akcji Bayonetta na przyszły rok). Miejmy nadzieję, że podobnie potraktowane zostaną pozostałe informacje.