Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 stycznia 2018, 11:20

autor: AlexB

Premiery gier w Polsce (8-14 stycznia 2018)

W drugim tygodniu 2018 roku swoją premierę na Xboksie One będzie miała drugowojenna zręcznościowa strzelanina lotnicza Flying Tigers: Shadows Over China. Ponadto na konsoli Nintendo Switch zadebiutują The Escapists 2, Azkend 2: The World Beneath oraz Super Meat Boy.

Początek roku tradycyjnie stanowi przestój, jeśli chodzi o premiery gier na rynkach polskim i światowym. W ubiegłym tygodniu debiuty zaliczyły między innymi Fallen Legion+ oraz Pic-a-Pix Deluxe. Ten będzie pod tym względem odrobinę lepszy, choć i tak liczba produkcji, które pojawią się na rzeczywistych i wirtualnych półkach sklepowych, delikatnie mówiąc nie powala na kolana. Co więcej, wśród premier zaplanowanych na najbliższe siedem dni próżno szukać wielu nowości. Głównie będą to tytuły, które zdążyły już zadebiutować na kilku platformach, a teraz ruszają na podbój nowych.

Flying Tigers: Shadows Over China pozwoli na wzięcie udziału w kilku wydarzeniach historycznych. - Premiery gier w Polsce (8-14 stycznia 2018) - wiadomość - 2018-01-08
Flying Tigers: Shadows Over China pozwoli na wzięcie udziału w kilku wydarzeniach historycznych.

Pierwszą taką produkcją jest Flying Tigers: Shadows Over China – zręcznościowa strzelanina lotnicza w stylu chociażby serii Combat Wings oraz Wings of Prey. Akcja gry stworzonej przez szwedzkie studio Ace Maddox rozgrywa się w czasie drugiej wojny światowej na obszarze południowo-wschodniej Azji. Wcielamy się w niej w członka eskadry Flying Tigers, istniejącej w rzeczywistości tajnej jednostki bojowej armii Stanów Zjednoczonych, której zadaniem była pomoc w powstrzymaniu agresji Japończyków na ten rejon kontynentu. Tytuł od maja ubiegłego roku jest dostępny na PC, od 12 stycznia będą mogli go zakupić użytkownicy Xboxa One. Komputerowa wersja Flying Tigers: Shadows Over China spotkała się z dość mieszanymi opiniami. Graczom nie przypadła do gustu przede wszystkim przestarzała grafika, krótka kampania i nie do końca doszlifowany model lotu. Z drugiej strony, gra może pełnić rolę całkiem przyjemnego przerywnika dla miłośników lotnictwa i drugiej wojny światowej, zwłaszcza że jej cena nie jest specjalnie wygórowana. Na Xboksie One można ją kupić za 67,99 zł.

W rozpoczynającym się właśnie tygodniu biblioteka gier na Nintendo Switch poszerzy się o kolejne trzy porty. Pierwszym z nich, który zadebiutuje 11 stycznia, jest Super Meat Boy, czyli szalona i piekielnie trudna platformówka, w której wcielamy się w antropomorficzny kawałek mięsa i staramy się uratować ukochaną bohatera z rąk diabolicznego doktora Fetusa. Tego samego dnia, co dzieło studia Team Meat, na rynku pojawi się również switchowa wersja The Escapists 2. Jest to sequel stworzonego przez Mouldy Toof symulatora ucieczki z więzienia, który zyskał sobie grono miłośników. Druga część pozwala zbiec (zarówno solo, jak i z maksymalnie trzema kolegami w trybie współpracy) z 12 więzień przygotowanych przez twórców. Ponadto tytuł oferuje także edytor poziomów, zatem nic nie stoi na przeszkodzie, by samemu zaprojektować zakład karny, którego rozpracowanie będzie stanowiło prawdziwe wyzwanie. Dzień po Super Meat Boy i The Escapists 2 na Nintendo Switch zadebiutuje Azkend 2: The World Beneath – gra logiczna, inspirowana powieścią Podróż do wnętrza Ziemi pióra Juliusza Verne'a. Wcielamy się w niej bohatera, którego statek się rozbija, a on sam trafia do tajemniczego podziemnego świata. Jego zadaniem jest powrót do cywilizacji. Aby to zrobić, musi wziąć udział w szeregu klasycznych łamigłówek spod znaku „połącz trzy elementy” i licznych minigrach. Tytuł być może mało skomplikowany, lecz na długą podróż pociągiem wydaje się idealny.

Na koniec jeszcze ciekawostka, bardziej związana z premierami steamowymi, niż debiutami nowości na rynkach polskim i światowym. W piątek 12 stycznia na platformie firmy Valve pojawi się pierwsza odsłona serii Sea Dogs, czyli kultowego dla wielu symulatora życia XVII-wiecznego korsarza od rosyjskiego studia Akella. Niestety, podobnie jak w przypadku wersji na GOG.com, tytuł będzie pozbawiony oficjalnej polskiej wersji językowej.

Powrót do Sea Dogs może być dla wielu prawdziwie nostalgiczną podrożą. - Premiery gier w Polsce (8-14 stycznia 2018) - wiadomość - 2018-01-08
Powrót do Sea Dogs może być dla wielu prawdziwie nostalgiczną podrożą.

Oto pełna lista najciekawszych premier tego tygodnia (zestawienie obejmuje zarówno gry wydane w pudełkach, jak i wyłącznie cyfrowo):

Premiery gier w Polsce

Środa, 10 stycznia

Czwartek, 11 stycznia

Piątek, 12 stycznia

Wczesny dostęp

  • Westard (PC) – 10 stycznia
  • DUSK (PC) – 11 stycznia

Ostatnia aktualizacja: 2018-01-08

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.