Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Fallen Legion+ (PC)

Fallen Legion+ PC

Fallen Legion+ jest pecetowym pakietem dwóch gier z konsol PlayStation: Fallen Legion: Sins of an Empire oraz Fallen Legion: Flames of Rebellion. Są to stworzone przez studio YummyYummyTummy gry action RPG, w których rozgrywkę obserwujemy w dwuwymiarowym rzucie bocznym.

RPG | fantasy | 2D | beat 'em up | elementy zręcznościowe | jRPG

PC Windows
Okładka Fallen Legion+ (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

5stycznia2018

5stycznia2018

Steam

Fallen Legion+ jest pakietem dwóch gier: Fallen Legion: Sins of an Empire oraz Fallen Legion: Flames of Rebellion. Obydwie produkcje zostały stworzone przez amerykańskie studio niezależne YummyYummyTummy, znane dotychczas przede wszystkim z gier edukacyjnych.

Fabuła

Fallen Legion: Sins of an Empire opowiada historię Cecille – księżniczki, której ojciec zmarł, zostawiając w rękach córki dobro swojego królestwa – Fenumii. Wraz z Imperium dziewczyna przejęła także kontrolę nad tajemniczą, inteligentną księgą, w której zawarty jest sekret tchnięcia życia w stalową broń. Niestety były i złe wieści: okazało się, że rządzona dotychczas przez jej ojca kraina nie jest tak spokojnym i pozbawionym zagrożeń miejscem, jak się dotychczas wydawało. Nowa królowa musi więc wziąć oręż w dłoń i stawić czoła niebezpieczeństwu.

Fallen Legion: Flames of Rebellion pozornie przedstawia dokładnie tę samą historię… jednak opowiedzianą z zupełnie innej perspektywy. Tym razem wcielamy się w zdradzieckiego generała Legatusa Laendura, który stara się zniszczyć imperium Fenumii. Wydarzenia obydwu gier przeplatają się w kluczowych punktach, tworząc nietypową, niejednoznaczną opowieść, którą każdy musi ocenić samodzielnie.

Mechanika

W Fallen Legion+ na PC akcja ukazana jest w klasycznym side-scrollowym widoku z boku (w 2D), kojarzonym najbardziej z ze znacznie prostszymi, „chodzonymi” bijatykami pokroju Golden Axe lub Double Dragon. W przeciwieństwie do nich produkcja YummyYummyTummy jest jednak grą action RPG. System walki mocno przypomina ten znany z serii Valkyrie Profile, co oznacza, że w danym momencie mamy ograniczoną kontrolę nad kilkoma postaciami równocześnie. Każdy z dostępnych bohaterów posiada szereg przydatnych umiejętności – sukces wymaga przemyślanego wykorzystywania każdej z nich.

Kiedy nie walczymy, śledzimy opowieść prezentowaną za pośrednictwem animowanych cut-scenek. Co ważne, wiąże się z tym dodatkowa mechanika, w ramach której wybory podejmowane przez gracza w czasie poznawania historii skutkują odblokowywaniem specjalnych kart, umożliwiających korzystanie z różnego rodzaju wsparcia na polu bitwy (leczenie, wzmocnienia).

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna Fallen Legion+ jest ręcznie rysowana i charakteryzuje się typowym dla jRPG, mangowym stylem (mimo zachodniego dewelopera). Zarówno postacie, jak i tła są kolorowe i ładnie animowane.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 5.0 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Fallen Legion+

12+

Wymagania sprzętowe Fallen Legion+

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5-4690K 3.5 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 750, 2 GB HDD, Windows 7/8.1/10 64-bit
Minimalne: Intel Core i3-4170 3.7 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460, 2 GB HDD, Windows 7/8.1/10 64-bit