Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneSwitchPS4
Okładka Pic-a-Pix Deluxe (Switch)
OkładkaPic-a-Pix Deluxe (Switch)

Pic-a-Pix Deluxe

Graficzna gra logiczna, która oparta została na popularnej łamigłówce Picross, znanej także pod nazwą „malowanie liczbami”. Tytuł oferuje w sumie 300 zagadek o różnym stopniu skomplikowania, a także kooperacyjny tryb zabawy wieloosobowej.

Logiczne | 2D | na 2 osoby | kooperacja | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pic-a-Pix Deluxe Premiera

anulowana

PS4

4sty2018

Switch

Gry podobne do Pic-a-Pix Deluxe

Enchanting Mahjong Match

Picross S

Pic-a-Pix Deluxe

Pic-a-Pix Deluxe jest odświeżoną i rozbudowaną wersją gry Pic-a-Pix Color, która pojawiła się na konsolach Nintendo 3DS i Nintendo Wii U. Produkcja została opracowana przez firmę Lightwood Games, a trafiła na platformę Switch.

Mechanika

Podobnie jak oryginał, Pic-a-Pix Deluxe to gra logiczna, oparta na zasadach łamigłówki znanej w Polsce pod nazwą „malowanie liczbami”, opracowanej przez japońskiego grafika Nona Ishidę. Na grę składa się trzysta zagadek, w których zadaniem gracza jest zamalowywanie pól diagramów w taki sposób, by powstały z nich pixelartowe rysunki (czarno-białe lub kolorowe). Liczby znajdujące się ponad planszą i po jej bokach podpowiadają, ile pól w danej kolumnie lub rzędzie należy wypełnić konkretną barwą, by zbliżyć się do rozwikłania łamigłówki. Diagramy zróżnicowano pod kątem stopnia skomplikowania – od najprostszych, o wymiarach 5x5 kratek, po najtrudniejsze, o powierzchni 35x25 pól.

Tryby gry

Pic-a-Pix Deluxe wykorzystuje możliwości konsoli Switch, toteż produkcja pozwala nie tylko na zabawę w pojedynkę, lecz również na współpracę z maksymalnie trzema osobami, w ramach lokalnego trybu multiplayer.

Kwestie techniczne

Podobnie jak Pic-a-Pix Color, Pic-a-Pix Deluxe cechuje prosta, dwuwymiarowa oprawa graficzna. Oprócz zawartości przygotowanej na potrzeby opisywanej produkcji, autorzy udostępnili w formie DLC łamigłówki stworzone z myślą o wersji na platformy Nintendo 3DS i Nintendo Wii U.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Wymagania wiekowe Pic-a-Pix Deluxe: Odpowiednia dla każdego wieku.

Switch
PS4