Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 8 stycznia 2018, 10:27

autor: Czarny Wilk

Nowe Jumanji królem kin. Box Office US (5-7 stycznia)

The Last Jedi po trzech weekendach dominacji uległ i w miniony weekend był dopiero trzecim najbardziej kasowym filmem amerykańskich kin. Na pierwsze miejsce wskoczyła zaskakująco udana kontynuacja Jumanji, a zaraz za nią uplasowała się kolejna odsłona cyklu horrorów Naznaczony.

Po trzech tygodniach dominacji w amerykańskim Box Office, najnowsze Gwiezdne wojny uległy aż dwóm filmom. Najchętniej oglądanym obrazem weekendu okazało się zaskakująco udane Jumanji: Przygoda w dżungli, natomiast na drugim miejscu znalazł się debiutujący w zestawieniu Naznaczony: Ostatni klucz.

Jumanji to jest król Box Office tak jak lew jest król dżungli! - Nowe Jumanji królem kin. Box Office US (5-7 stycznia) - wiadomość - 2018-01-08
Jumanji to jest król Box Office tak jak lew jest król dżungli!

Jumanji: Welcome to the Jungle w trzeci weekend od debiutu w końcu zdołał wspiąć się na szczyt Box Office. Nowa wersja klasyka z 1995 roku przed premierą budziła sporo kontrowersji, produkt końcowy okazał się jednak zaskakująco udaną komedią, co przełożyło się na bardzo dobre wyniki osiągane przez film. W miniony weekend obraz z Dwaynem Johnsonem zebrał w USA 36 milionów dolarów, przekraczając tym samym próg pół miliarda dolarów wpływów z całego świata.

Drugie miejsce szturmem zdobył jedyny większy debiutant tygodnia, horror Naznaczony: Ostatni klucz. Wyreżyserowany przez Adama Robitela obraz nie spodobał się większości krytyków (27% pozytywnych recenzji w serwisie Rotten Tomatoes), ale za to zainteresował spore grono widzów, w premierowy weekend zarabiając prawie 30 mln dolarów. Produkcja jest czwartą odsłoną popularnego cyklu filmów grozy skupiających się na duchach nawiedzających mieszkańców naszego świata.

Na trzeciej pozycji z wynikiem 23,6 mln dolarów uplasował się dotychczasowy lider Box Office, Ostatni Jedi. W sumie na koncie superprodukcji znalazło się już 1,2 mld dolarów. Choć jest to imponujący rezultat, to daleko mu do ponad 2 miliardów zebranych przez Przebudzenie Mocy, poprzedni epizod Gwiezdnych wojen. Prawdopodobnie negatywny wpływ na wyniki najnowszych Star Warsów miał mocno spolaryzowany odbiór wśród fanów, którzy niemal po równo podzielili się na zagorzałych zwolenników i krytyków obrazu wyreżyserowanego przez Riana Johnsona.

Pozycja

Poprzednio

Tytuł filmu

Przychód weekendowy

Łączny przychód w USA

1.

2.

Jumanji: Przygoda w dżungli (Jumanji: Welcome to the Jungle)

36 M

244,4 M

2.

Nowość

Naznaczony: Ostatni klucz (Insidious: The Last Key)

29,3 M

Nowość

3.

1.

Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi (Star Wars: The Last Jedi)

23,6 M

572,5 M

4.

4.

Król rozrywki (The Greatest Showman)

13,8 M

75,9 M

5.

3.

Pitch Perfect 3

10,2 M

86 M

6.

5.

Fernando (Ferdinand)

7,7 M

70,5 M

7.

13.

Gra o wszystko (Molly’s Game)

7 M

14,2 M

8.

8.

Czas mroku (Darkest Hour)

6,4 M

28,4 M

9.

6.

Coco

5,5 M

192,1 M

10.

7.

Wszystkie pieniądze świata (All the Money in the World)

3,6 M

20,1 M

Ostatnia aktualizacja: 2018-01-08

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.