Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 stycznia 2012, 16:11

autor: Sarge

Premiera gry Max Payne 3 znowu opóźniona [news zaktualizowany]

Premiera gry Max Payne 3 została po raz kolejny opóźniona. Według najnowszych informacji dostarczonych przez firmę Take Two, produkcja studia Rockstar Vancouver zadebiutuje na rynku w maju bieżącego roku.

Firma Take Two po raz kolejny przesunęła datę premiery długo oczekiwanej gry Max Payne 3. Na szczęście tym razem jest to stosunkowo niewielkie, dwumiesięczne opóźnienie.

Według najnowszych danych, produkcja studia Rockstar Vancouver zadebiutuje na rynku w maju bieżącego roku. Przypomnijmy, że jeszcze do niedawna mówiło się o marcu. Wydawca kolejny poślizg tłumaczy chęcią „upewnienia się, że Max Payne 3 przyniesie najwyższą możliwą jakość”. Innymi słowy, twórcy wykorzystają dodatkowy czas dewelopingu na dopracowanie swojego dzieła.

Premiera gry Max Payne 3 znowu opóźniona [news zaktualizowany] - ilustracja #1

Firma Rockstar Games planuje jeszcze dzisiaj ogłosić więcej szczegółów w sprawie trzeciej części przygód Payne’a. Możemy się więc domyślać, że w ciągu najbliższych kilku godzin dostaniemy bardziej dokładną datę premiery, a przy okazji być może nowe informacje na temat gry.

Prezes Strauss Zelnick chwali się, że 2013 rok fiskalny (obejmujący okres od 1 kwietnia 2012 do 31 marca 2013) zapowiada się dla firmy Take Two wyjątkowo atrakcyjnie. W tym czasie wydany zostanie nie tylko Max Payne 3, ale też takie produkcje jak BioShock: Infinite, XCOM, XCOM: Enemy Unknown, Spec Ops: The Line i „kilka innych tytułów, które dopiero zostaną zapowiedziane na ten rok fiskalny”.

Max Payne 3 ukaże się w wersjach na PC, PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Tytuł wprowadzi trochę zmian w stosunku do poprzednich części serii, co wzbudza pewne obawy wśród jej największych fanów. Należy jednak pamiętać, że studio odpowiedzialne za tę produkcję raczej nie zawodzi i możemy być dobrej myśli przed premierą pełnej wersji.

UAKTUALNIENIE: Zgodnie z zapowiedziami, firma Rockstar Games ujawniła dokładną datę premiery gry Max Payne 3. Wersja na PlayStation 3 oraz Xboksa 360 zadebiutuje 18 maja w Europie i trzy dni wcześniej w Stanach Zjednoczonych. Nieco dłużej poczekają posiadacze pecetów – 1 czerwca na Starym Kontynencie oraz 29 maja w USA.