Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 września 2011, 12:21

autor: Szymon "Hed" Liebert

Prace nad fanowską przeróbką Duke Nukem 3D wstrzymane

Prace nad fanowską przeróbką gry Duke Nukem 3D zostały wstrzymane. Poinformowali o tym twórcy projektu znanego jako Duke Nukem 3D: Reloaded ze studia Interceptor Entertainment. Dlaczego tak się stało?

Duke Nukem 3D: Reloaded, czyli fanowska przeróbka gry Duke Nukem 3D, być może nie powstanie. Jeden z twórców modyfikacji ze studia Interceptor Entertainment poinformował, że prace nad nią zostały wstrzymane. Decyzja o odłożeniu projektu na później wynika najprawdopodobniej z braku porozumienia z właścicielem marki, czyli studiem Gearbox Software.

Przedstawiciel Interceptor Entertainment napisał, że multiplayerowa wersja Duke Nukem 3D: Reloaded jest ukończona w 90%, ale nieprędko ujrzy światło dzienne. Twórcy przypomnieli o tym, kto jest właścicielem marki – Gearbox Software. Z tego względu, grupa nie podejmuje tak naprawdę decyzji odnośnie losów projektu, bo jest ograniczona licencją udzieloną przez studio.

Prace nad fanowską przeróbką Duke Nukem 3D wstrzymane - ilustracja #1

Po długiej dyskusji z Gearbox Software postanowiono dokończyć Duke Nukem: Reloaded w innym terminie, który zostanie jeszcze określony. Twórcy w dalszym ciągu chcieliby zajmować się niekomercyjną wersją Duke Nukem i obiecują, że wrócą do pracy w bardziej odpowiednim momencie. Tym samym, ekipa podziękowała za wsparcie i duży odzew innych graczy.

W kilka godzin po opublikowaniu pierwotnej wersji wiadomości, o której piszemy powyżej, twórcy skrócili ją nieco, wycinając wzmianki o Gearbox Software. Na forum zaznaczono też, że decyzja o wstrzymaniu prac została podjęta przez Interceptor Entertainment, a nie studio Gearbox Software.

Trudno powiedzieć dlaczego przerwano prace nad Duke Nukem 3D: Reloaded (po tym jak projekt otrzymał zielone światło), chociaż wydaje się, że jest to związane z planami Gearbox Software na dalszy rozwój marki. Być może producent szykuje kolejną odsłonę serii, która kolidowałaby z fanowskim projektem. Sytuacja wyjaśni się w najbliższych miesiącach.

  1. Oficjalna strona Duke Nukem 3D: Reloaded
  2. Więcej informacji o serii Duke Nukem