Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Duke Nukem (marka) - newsy i ciekawostki

John Cena negocjuje tytułową rolę w filmie Duke Nukem
John Cena negocjuje tytułową rolę w filmie Duke Nukem

Czarny Wilk, 23 stycznia 2018, 09:25

Hollywood coraz poważniej przymierza się do nakręcenia filmu na podstawie gier z serii Duke Nukem. Według najnowszych doniesień, istnieją spore szanse, że w roli głównej zobaczymy wrestlera i aktora Johna Cenę. Obraz produkuje firma Platinum Dudes, której współwłaścicelem jest Michael Bay.

Duke Nukem 3D: 20th Anniversary World Tour debiutuje na PC, PS4 i XONE
Duke Nukem 3D: 20th Anniversary World Tour debiutuje na PC, PS4 i XONE

Jakub Mirowski, 12 października 2016, 10:31

Odświeżona wersja kultowego FPS-a Duke Nukem 3D, zatytułowana 20th Anniversary World Tour, trafiła na PC, PS4 oraz XONE. Pomimo dodatkowej zawartości (w tym ośmiu nowych poziomów) pierwsze recenzje graczy sugerują, że mamy do czynienia z przeciętną reedycją.

Rozpoczęło się tajemnicze odliczanie - nadciąga Duke Nukem 3D: World Tour?
Rozpoczęło się tajemnicze odliczanie - nadciąga Duke Nukem 3D: World Tour?

Vergil, 26 sierpnia 2016, 10:31

Na oficjalnej stronie internetowej serii Duke Nukem rozpoczęło się tajemnicze odliczanie. Wiele wskazuje na to, że jest to zapowiedź ujawnienia odświeżonej edycji Duke Nukem 3D (noszącej podtytuł World Tour) z okazji 20-lecia tejże gry.

Nieznane oblicza Księcia - 20-lecie Duke Nukem 3D
Nieznane oblicza Księcia - 20-lecie Duke Nukem 3D

Materdea, 30 stycznia 2016, 18:49

29 stycznia 2016 roku obchodziliśmy 20. urodziny Księcia z najbardziej rozpoznawalnej i rewolucyjnej (pod kilkoma względami) części Duke Nukem 3D. Tę produkcję znamy doskonale, jednak co z anulowanymi przygodami Duke'a i pobocznymi, którym nie udało się zebrać tak licznej grupy fanów? Właśnie im przyglądamy się w niniejszym artykule.

Koniec procesu o Duke Nukem - Gearbox Software
Koniec procesu o Duke Nukem - Gearbox Software "pełnym i prawomocnym" właścicielem marki

Entelarmer, 20 sierpnia 2015, 10:35

Studia Gearbox Software, 3D Realms oraz Interceptor Entertainment opublikowały oświadczenie o zakończeniu postępowania prawnego w sprawie marki Duke Nukem. Jak czytamy na stronie Gearbox Software, producent serii Borderlands uzyskał wyłączne prawa do kultowej serii.

Duke Nukem - kultowa seria może się poszerzyć o kolejnego przedstawiciela
Duke Nukem - kultowa seria może się poszerzyć o kolejnego przedstawiciela

Medium, 15 lipca 2015, 20:23

Podczas konferencji w Brighton Randy Pitchford, dyrektor generalny firmy Gearbox Software, zasugerował, że fani Duke Nukem mogą spodziewać się nowego przedstawiciela serii.

Twórcy Rise of the Triad wykupili studio 3D Realms [Aktualizacja]
Twórcy Rise of the Triad wykupili studio 3D Realms [Aktualizacja]

Draug, 4 marca 2014, 08:12

Studio Interceptor Entertainment (mające na koncie ubiegłoroczne Rise of the Triad i pracujące obecnie nad Duke Nukem: Mass Destruction) nabyło 3D Realms – twórców serii Duke Nukem. Informację taką podał na Twitterze szef pierwszego z wymienionych zespołów. W najbliższym czasie ma się pojawić oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

Plotki o Duke Nukem: Mass Destruction - zręcznościowym RPG od twórców  Rise of the Triad
Plotki o Duke Nukem: Mass Destruction - zręcznościowym RPG od twórców Rise of the Triad

Adrian Werner, 2 lutego 2014, 10:34

Według najnowszych plotek znane z Rise of the Triad studio Interceptor Entertainment pracuje nad Duke Nukem: Mass Destruction. Gra ma być zręcznościowym RPG-iem z widokiem z lotu ptaka.

Ranking najbardziej irytujących postaci z gier
Ranking najbardziej irytujących postaci z gier

Filip „fsm” Grabski, 12 lipca 2013, 15:30

Nie zawsze heros, którym przyjdzie nam sterować w danej grze, jest uosobieniem charyzmy, siły i czadowości. Bywa, że bohater jest głupi, irytujący i bez osobowości. O nim (w liczbie mnogiej) jest to tekst.

Wieści ze świata (Duke Nukem Forever, Assassin's Creed Revelations, Batman: Arkham World) 14/12/11

Jiker, 14 grudnia 2011, 14:47

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o dodatkach do Duke Nukem Forever i Assassin's Creed Revelations, żarcie twórców Batman: Arkham City, konwersji Plants vs Zombies na PS Vita, a także nowej grze Americana McGee.

Titan Quest i Duke Nukem Forever przecenione na Steamie
Titan Quest i Duke Nukem Forever przecenione na Steamie

DogGhost, 12 października 2011, 08:33

Na platformie Steam w ramach tygodnia promocji poświęconych produkcjom firmy THQ przeceniono serię Titan Quest. Natomiast z okazji premiery pierwszego DLC do gry Duke Nukem Forever do czwartku możecie nabyć tytuł studia Gearbox za niewiele ponad 40 złotych.

Wieści ze świata (Uncharted 3: Oszustwo Drake'a, Duke Nukem Forever, Yakuza: Dead Souls) 6/10/11
Wieści ze świata (Uncharted 3: Oszustwo Drake'a, Duke Nukem Forever, Yakuza: Dead Souls) 6/10/11

Jiker, 6 października 2011, 13:26

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o europejskiej i amerykańskiej premierze Yakuza: Dead Souls, dużej popularności dema Ace Combat: Assault Horizon, pierwszym dodatku do Duke Nukem Forever, a także ukończeniu produkcji Uncharted 3: Oszustwo Drake'a.

Prace nad fanowską przeróbką Duke Nukem 3D wstrzymane
Prace nad fanowską przeróbką Duke Nukem 3D wstrzymane

Hed, 28 września 2011, 12:21

Prace nad fanowską przeróbką gry Duke Nukem 3D zostały wstrzymane. Poinformowali o tym twórcy projektu znanego jako Duke Nukem 3D: Reloaded ze studia Interceptor Entertainment. Dlaczego tak się stało?

Zagraj w Duke Nukem Forever po polsku – premiera fanowskiej polonizacji

Hed, 16 września 2011, 13:41

Gra Duke Nukem Forever została przetłumaczona przez grupę Iron Squad. Fani przygotowali pełną kinową lokalizację (napisy), która jest już dostępna na ich oficjalnej stronie. To doskonała okazja do tego, żeby wrócić do przygód Księcia, rozpoczętych przez studio 3D Realms i dokończonych w siedzibie Gearbox Software.

Wieści ze świata (Dead Island, Duke Nukem, Tetris) 31/08/11

Jiker, 31 sierpnia 2011, 14:25

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o komiksie Dead Island, przyszłości Duke Nukem, ścieżce dźwiękowej do Bodycount, wstrzymaniu prac nad Inemeri, a także darmowym Tetrisie na Androida. Zapraszamy do lektury.

Take-Two w dalszym ciągu stawia na Duke Nukem

Hed, 21 czerwca 2011, 12:55

Firma Take-Two nie zamierza zrywać przyjaźni z Duke Nukem mimo zróżnicowanych recenzji, jakie otrzymuje Duke Nukem Forever. Wydawca planuje stworzyć kolejne produkty o napakowanym sterydami osiłku, który kilkukrotnie uratował Ziemię przed atakami obcych. Najprawdopodobniej Książę przestanie być bohaterem tylko gier i pojawi się w innych mediach.

Wieści ze świata (Duke Nukem Forever, Beyond Good & Evil HD, Team ICO Collection) 3/06/11

Jiker, 3 czerwca 2011, 13:50

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o premierze dema Duke Nukem Forever i ekskluzywnym DLC dla członków First Access Club, dacie premiery Beyond Good & Evil HD na PS3, plotkach o wznowieniu Syndicate, a także terminie debiutu Team ICO Collection. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Duke Nukem Forever, Brink, Fable III) 2/06/11

Jiker, 2 czerwca 2011, 14:05

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o dodatkach do Duke Nukem Forever, screenie z grywalnej wersji MGS 3D: Snake Eater, serwisie ze statystykami z gry Brink, a także demie Fable III. Zapraszamy do lektury.

Piguła #03 - nieobiektywny bilans tygodnia

Olek, 11 września 2010, 12:00

W minionym tygodniu dowiedzieliśmy się jednej ważnej rzeczy – świnie potrafią latać. Tak, każdy kto choć raz zwątpił w Duke Nukem Forever powinien teraz bić się w piersi. Kto wie, może niebawem czeka nas wysyp kolejnych informacji o cudem reaktywowanych projektach i nagle poznamy termin premiery np. Sadness? Na razie podsumujmy to, co ciekawego działo się w branży w minionym tygodniu...