Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 sierpnia 2021, 17:34

autor: Ignacy "Gacek" Ziarkiewicz

Zwiastun anulowanej części kultowego Duke Nukem - zobaczcie, jak mógł wyglądać prequel serii

Animator Gregor Punchatz pochwalił się oficjalnym zwiastunem Duke Nukem Begins, nigdy niedokończonej części kultowej serii.

Duke Nukem to znana seria FPS-ów. Pierwsza część wyszła w 1991 roku, ale dzisiaj marka jest pamiętana przede wszystkim dzięki ostatniej odsłonie, czyli Duke Nukem Forever. Produkcja tego tytułu była bardzo długa, a premierę wielokrotnie przekładano. Ostatecznie gra po parunastu latach od zapowiedzi wyszła w 2011 roku i okazała się kompletnym rozczarowaniem.

Od tamtego czasu wokół serii niewiele się dzieje, ale niektórzy wciąż nie mogą pogodzić się z jej porażką. Jedną z takich osób jest Gregor Punchatz – animator ze studia Janimation, który zarządzał ekipą tworzącą zwiastun gry Duke Nukem Begins 13 lat temu. Miał to być prequel serii, ale w wyniku problemów prawnych produkcja została anulowana. Punchatz opublikował swoje dzieło w sieci – zobaczycie je poniżej. Dzięki temu możemy zobaczyć pełen akcji, wybuchów i strzelanin film, pokazujący również możliwość grania z czwórką innych użytkowników.

Jak pisze Punchatz w opisie materiału, twórcy dali z siebie wszystko, żeby opracować najlepszą animację, jaką ich studio dotychczas zrobiło. Wiadomość o anulowaniu projektu przygnębiła artystów – wcześniej myśleli, że dzięki temu projektowi zaczną konkurować z popularniejszymi twórcami zwiastunów do gier. Teraz, po 13 latach od opracowania tego krótkiego dzieła, Punchatz puścił je w świat, bo, jak sam twierdzi, cała ekipa na to zasługuje. Na końcu animator wyraża nadzieję, że jeśli pokaże wszystkim, jaki to był świetny projekt, może ktoś jednak podejmie się stworzenia tej gry.

Jak oceniacie ten pomysł? Myślicie, że gra miałaby szansę na uratowanie serii? Obecnie marka należy do firmy Gearbox Software, ale czy po tylu latach jest sens wznawiać cykl, który teraz w pamięci graczy kojarzy się głównie z rozczarowaniem ostatnią częścią?