Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 października 2011, 12:50

autor: Sarge

Potwierdzono tryb multiplayer w grze Mass Effect 3

Firma Electronic Arts potwierdziła obecność trybu multiplayer w grze Mass Effect 3. Więcej informacji na ten temat powinniśmy otrzymać 19 października, gdy do australijskich kiosków trafi nowy numer magazynu PC PowerPlay.

Firma Electronic Arts potwierdziła, że w grze Mass Effect 3 znajdzie się tryb multiplayer, tak jak spekulowano od dłuższego czasu. Informacja została ujawniona za sprawą opublikowanej w sieci okładki 197. numeru australijskiego magazynu PC PowerPlay.

Dodatkowo na oficjalnej stronie periodyku czytamy: „Tak jest – Mass Effect 3 otrzyma multiplayer! Udaliśmy się do biura studia BioWare w Edmonton, by pograć w debiutujący w serii tryb sieciowy oraz porozmawiać z producentem serii i dyrektorem projektu, Casey Hudsonem, na temat decyzji dotyczącej implementacji multiplayera w tej epickiej bitwie o galaktykę”.

Potwierdzono tryb multiplayer w grze Mass Effect 3 - ilustracja #1

Na razie nie wiadomo, co konkretnie zaoferuje multiplayer w nowej odsłonie popularnego cyklu. Wcześniejsze plotki mówiły o obecności standardowych trybów zabawy, takich jak Deathmatch, Team Deathmatch czy Capture The Flag. Całość miała zostać wzbogacona o możliwość wyboru jednej z kilku klas postaci. Oficjalnych informacji powinniśmy doczekać się 19 października, gdy nowy numer magazynu PC PowerPlay trafi do sprzedaży.

Wszystko wskazuje na to, że użytkownicy gry chcący wziąć udział w potyczkach sieciowych będą zmuszeni do wykorzystania kodu Online Multiplayer Pass. O jego obecności pisaliśmy kilka dni temu. Specjalna przepustka ma ograniczyć handel używanymi egzemplarzami – ich posiadacze zapewne będą musieli „odblokować” tryb multiplayer, uiszczając dodatkową opłatę za pośrednictwem cyfrowej dystrybucji.

Mass Effect 3 zadebiutuje 9 marca 2012 roku w Europie. Gra ukaże się na pecetach, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. W naszym kraju zostanie wydana przez firmę Electronic Arts Polska w polskiej kinowej wersji językowej (napisy).