Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 listopada 2004, 11:17

autor: Speed

Posiadacze konsoli Xbox również zagrają w Resident Evil 4

Koncern Capcom długo utrzymywał, że najnowszy survival horror, Resident Evil 4 ukaże się wyłącznie na konsole Nintendo GameCube. Jakiś czas temu zaanonsowano jednak wersję na Sony Playstation 2, a dziś do grona platform dołącza kolejna konsola – Microsoft Xbox.

Koncern Capcom długo utrzymywał, że najnowszy survival horror, Resident Evil 4 ukaże się wyłącznie na konsole Nintendo GameCube. Jakiś czas temu zaanonsowano jednak wersję na Sony Playstation 2, a dziś – jak twierdzą zagraniczne serwisy branżowe – do grona platform dołącza kolejna konsola – Microsoft Xbox.

 

Posiadacze konsoli Xbox również zagrają w Resident Evil 4  - ilustracja #1

Podobnie jak wydanie na Sony PS2, Resident Evil 4 na konsole Microsoft Xbox ukaże się pod koniec przyszłego roku. Dużo wcześniej – bo już 11 stycznia 2005 roku w Stanach Zjednoczonych – w omawianą pozycję zagrają posiadacze Nintendo GameCube.

Warstwa fabularna nowej odsłony RE umiejscowiona zostanie w teraźniejszości. Leon S. Kennedy, bohater części drugiej na zlecenie naczelnej głowy Stanów Zjednoczonych (czy Busha juniora? - tego nie wiemy) wyruszy w głąb Starego Kontynentu. W ściśle nieokreślonej wiosce jego zadaniem będzie ochrona życia córki pana prezydenta. Wszystko jasne, tyle tylko, że sytuacja komplikuje się gdy do akcji wkracza ogrom niezbyt przychylnie nastawionych istot. Na pierwszy rzut oka przypominają one ludzi – są to jednak tylko pozory. Czym tak naprawdę są te ludzko-podobne stwory? Co im się stało? Tego dowiemy się w dniu premiery produktu finalnego…

Posiadacze konsoli Xbox również zagrają w Resident Evil 4  - ilustracja #2
Posiadacze konsoli Xbox również zagrają w Resident Evil 4  - ilustracja #3
Posiadacze konsoli Xbox również zagrają w Resident Evil 4  - ilustracja #4

Innowacje, choć niewielkie, pojawią się w temacie sterowania głównym bohaterem. Poza typowymi dla serii ruchami, dojdą nowe rozwiązania typu skakanie przez okna lub przykładowo kopanie leżących „zombie”. Mało tego, główny bohater opanuje sztukę prowadzenia różnorodnych pojazdów, z motorówką na czele (zszokowani? – słusznie!).

Konkretniejsze informacje tekstowo-graficzne znajdziecie kolejno w naszej Encyklopedii Gier oraz Zapowiedzi i Galerii.