Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 września 2012, 11:50

autor: Grzegorz "Aver" Ferenc

Ponad 4,5 miliona sprzedanych egzemplarzy gry Dungeon Defenders

Studio Trendy Entertainment ujawniło wyniki sprzedaży gry Dungeon Defenders. Łącznie tytuł osiągnął znakomity rezultat 4,5 miliona kopii na PC, Xboksa 360, PlayStation 3 oraz systemy mobilne.

Ogłoszenie o pracę, zamieszczone w Internecie przez studio Trendy Entertaiment, ujawniło skalę sukcesu gry Dungeon Defenders. Twórcy z Gainesville na Florydzie wspomnieli w nim, że „niezwykle popularna gra niezależna w konwencji tower defense” sprzedała się w nakładzie „1,5 miliona kopii na PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3, jak również została pobrana ponad 3 miliony razy na platformach mobilnych”.

Ponad 4,5 miliona sprzedanych egzemplarzy gry Dungeon Defenders - ilustracja #1
Czwórka wspaniałych gotowa do obrony Etherii!

Podane wyniki zasługują na uznanie także ze względu na to, że Dungeon Defenders było rozprowadzane w systemie dystrybucji cyfrowej i nie doczekało się wydania pudełkowego. Już w ciągu pierwszych kilkunastu dni po premierze w październiku 2011 roku tytuł zakupiono 250 tys. razy. W lutym donoszono o ponad milionie sprzedanych egzemplarzy. Na osiągnięcie obecnego wyniku miały z pewnością wpływ przecena produkcji Trendy Entertainment na Steamie, a w maju umieszczenie jej w ofercie The May Hurray Bundle serwisu Indie Royale.

Dungeon Defenders to połączenie gry RPG akcji z elementami charakterystycznymi dla gatunku tower defense, utrzymane w kolorowej, kreskówkowej atmosferze, przypominającej trochę serię Torchlight. Wcielamy się w jednego z młodych herosów, którzy muszą obronić królestwo Etheria przed atakami złowrogich najeźdźców. Tytuł oferuje nam możliwość wyboru jednej z czterech klas, dużo opcji rozwoju postaci, a także tryb kooperacji dla maksymalnie czterech osób. Produkcja studia z Florydy doczekała się wielu dodatków DLC. Ostatnio poinformowano, że zapowiadana wersja na konsolę PlayStation Vita ostatecznie nie pojawi się na rynku.