Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 grudnia 2011, 18:15

autor: Sarge

Ponad 13 milionów sprzedanych egzemplarzy gier z serii Uncharted

Asad Quizilbach (manager ds. marketingu gry Uncharted 3: Oszustwo Drake'a) w wywiadzie dla serwisu IndustryGamers ujawnił wyniki sprzedaży całej serii Uncharted. Wszystkie trzy dotychczas wydane odsłony łącznie rozeszły się w nakładzie ponad 13 milionów egzemplarzy.

Wszystkie odsłony serii Uncharted sprzedały się do tej pory łącznie w liczbie ponad 13 milionów egzemplarzy. Taką informację w wywiadzie dla serwisu IndustryGamers ujawnił Asad Quizilbash, manager ds. marketingu gry Uncharted 3: Oszustwo Drake’a.

Powyższy wynik został osiągnięty przed dotychczas wydane, trzy części cyklu. Pierwowzór o nazwie Uncharted: Drake’s Fortune zadebiutował na rynku w listopadzie 2007 roku, a każda kolejna odsłona ukazywała się co dwa lata w formie wyłączności na PlayStation 3. W lutym 2012 roku doczekamy się premiery gry Uncharted: Złota Otchłań – pierwszego przedstawiciela serii stworzonego z myślą o przenośnej konsoli PlayStation Vita.

Ponad 13 milionów sprzedanych egzemplarzy gier z serii Uncharted - ilustracja #1
Uncharted 3: Oszustwo Drake’a

Spory udział w uzyskaniu podanego dzisiaj rezultatu miał z pewnością doskonały debiut Uncharted 3: Oszustwo Drake’a. W zeszłym miesiącu dowiedzieliśmy się, że produkcja w pierwszym dniu sprzedała się w liczbie 3,8 milionów egzemplarzy na całym świecie. Do dzisiaj wynik został jeszcze bardziej wyśrubowany.

W serii Uncharted wcielamy się w rolę młodego awanturnika Nathana Drake’a, który z pomocą przyjaciół szuka zaginionych skarbów i odkrywa historyczne tajemnice. Kolejne odsłony stanowią połączenie elementów platformowych oraz strzelanin i charakteryzują się wciągającą fabułą, widowiskowością przedstawianych wydarzeń, a także świetną oprawą graficzną. Dwie ostatnie części oferowały także bardzo dobry tryb multiplayer.