Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 grudnia 2011, 21:56

autor: Kono

Quesh – toksyczny skarb

Quesh to skażona chemicznie planeta położona w Środkowych Rubieżach. Jej głównym bogactwem, a zarazem niebezpieczeństwem, jest silnie trujący gaz służący do tworzenia niezwykle skutecznych stymulantów.

Quesh – toksyczny skarb - ilustracja #1
Quesh
Quesh
  • Region: Środkowe Rubieże
  • System: Quesh
  • Księżyce: 1
  • Przynależność: Republika
  • Sugerowane poziomy: 36-37

Silne skażenie chemiczne sprawiło, że Quesh jest jedną z najniebezpieczniejszych, a zarazem najcenniejszych planet w Galaktyce. Co więcej, jest też polem bitwy między Republiką a Imperium. Walka toczona jest o złoża jadu, z którego wytwarza się bardzo skuteczne stymulanty. Planeta została odkryta przez naukowców republikańskich, jednak dopiero wiele lat po tym wydarzeniu pewien młody chemik odkrył potencjał trujących składników atmosfery, które mogą być użyte do produkcji wysokiej klasy stymulantów, poprawiających stan zdrowia, refleks i koncentrację.

Quesh – toksyczny skarb - ilustracja #2

Jeśli Republika potrafiłaby je przetworzyć, surowce Quesh stanowiłyby pokaźne źródło dochodu w tak krytycznym czasie jak wojna. Naukowcy jednak nie podołali zadaniu i musieli zwrócić się do Huttów. Trzy huttyjskie klany, pomimo obowiązującego traktatu z Imperium, zgodziły się wspomóc Republikę. Kartel, dopóki otrzymywał swoją część, nie wtrącał się do tej sprawy. W ciągu niespełna dekady Republika stworzyła całą sieć przemysłową służącą do produkcji stymulantów. Plotki rozsiewane przez górników z czasem dotarły do uszu Imperium. Kartel musiał więc asystować Imperium w ataku na Quesh i ogłosić, że trzy klany sprzymierzone z Republiką to zdrajcy. Obecnie Republika stara się bronić swoich inwestycji przed sprzymierzonymi siłami Imperium i Kartelu.