Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 grudnia 2011, 22:05

autor: Kono

Tatooine – piaskowe królestwo

Tatooine to pustynna planeta umiejscowiona na Zewnętrznych Rubieżach Galaktyki. Jest pierwszym ciałem niebieskim w systemie Tatoo orbitującym wokół układu dwóch gwiazd.

Tatooine – piaskowe królestwo - ilustracja #1
Tatooine
Tatooine
  • Region: Zewnętrzne Rubieże
  • System: Tatoo
  • Księżyce: 3
  • Przynależność: niezależna
  • Sugerowane poziomy: 24-28

Na dalekich krańcach Zewnętrznych Rubieży piaski Tatooine pieką się pod żarem dwóch słońc. Niekończące się pustynie i kaniony są tylko gdzieniegdzie poprzecinane skrawkami cywilizacji, gdzie podróżnicy mogą znaleźć schronienie. Jednak należy pamiętać, że na Tatooine zawsze trzeba mieć się na baczności.

Nikt nie interesował się planetą dopóki Korporacja Czerka nie zaczęła szukać tam surowców naturalnych. Chociaż z przemysłu wydobywczego nic nie wyszło, Tatooine okazało się idealnym miejscem dla tajnej dywizji Czerki zajmującej się broniami.

Tatooine – piaskowe królestwo - ilustracja #2

To właśnie na Tatooine Czerka prowadziła eksperymenty, które byłyby zbyt niebezpieczne do wykonania w innej części Galaktyki. Nagle jednak korporacja opuściła planetę i pozwoliła, by praktycznie cały jej dorobek pochłonęły piaski. Niektóre stanowiska Czerki, jak Anchorhead, stały się miejscem, gdzie szmuglerzy i piraci mogą znaleźć schronienie.

Chociaż Republika oficjalnie nie stacjonuje na Tatooine, niektóre z jej statków zatrzymują się tam. Imperium z kolei chciało znaleźć laboratoria Czerki i wygoniło Jawów z miasteczka Mos Ila na pustynię. Aktualnie jedynie niewielki dystans dzieli garnizon Imperium od społeczności w Anchorhead, a pomiędzy nimi straszliwa tajemnica drzemie w piaskach pustyni...