Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 grudnia 2011, 21:56

autor: Kono

Taris – postapokaliptyczne bagno

Taris to umiejscowiona w pobliżu często uczęszczanych szlaków handlowych planeta, która niegdyś była światem tętniącym życiem. Teraz jednak krajobraz Taris zdobią głównie ruiny dawnej cywilizacji.

Taris – postapokaliptyczne bagno - ilustracja #1
Taris
Taris
  • Region: Zewnętrzne Rubieże
  • System: Taris
  • Księżyce: 4
  • Przynależność: niezależna
  • Sugerowane poziomy: 16-20

Taris to postapokaliptyczne bagno. Jedną z największych tragedii, które spadły na planetę, był atak Dartha Malaka. Taris została wtedy zbombardowana, większość budynków zniszczona, a ludzie, którzy przebywali na jej powierzchni, zostali zamordowani.

Republika postanowiła jednak ponownie skolonizować Taris. Założono tam port kosmiczny, bazę militarną i zaczęto budować pierwsze siedliska ludzi. Jednak ruiny niegdyś wspaniałej cywilizacji potrafią być bardzo zdradzieckie. Jedno jest pewne – stawienie czoła temu, czego Sithom nie udało się unicestwić, może być trudniejsze niż naprawienie tego, co zniszczyli.

Taris – postapokaliptyczne bagno - ilustracja #2

Głęboko w mrocznych bagnach czają się rakghoule – potwory stworzone przy pomocy sithowej alchemii. Każdy atak z ich strony może zainfekować ofiarę groźną zarazą, powodującą mutację zainfekowanego. Niedawno pojawiły się też słuchy, że niektóre rakghoule ewoluują w coś jeszcze gorszego. Pomimo tego Republika dokłada wszelkich starań do odnowienia planety, by pokazać całej Galaktyce, że potęgę Sithów można przezwyciężyć.