Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 grudnia 2011, 16:55

autor: Sarge

GameDay EXPO 2012 - trzecia edycja targów i konferencji na temat gier wideo

Pojawiły się pierwsze informacje na temat imprezy GameDay EXPO 2012, łączącej w sobie targi i konferencję branży gier wideo. Jest to trzecia edycja tego przedsięwzięcia, które odbędzie się w dniach 11-13 maja 2012 roku w hali wystawienniczej w Sosnowcu.

W dniach 11-13 maja 2012 roku w hali wystawienniczej w Sosnowcu odbędzie się GameDay EXPO 2012. Jest to impreza łącząca w sobie targi i konferencję branży gier wideo.

Na miejscu gracze oraz dziennikarze będą mogli wziąć udział w szeregu wykładów na różne tematy - w tym m.in. programowanie, projektowanie, grafika, biznes i marketing, czy prezentacja wydanej, jak i będącej w produkcji gry. To trzecia edycja imprezy, która w ostatnich dwóch latach została dobrze przyjęta przez zwiedzających, a tym razem organizatorzy chcą jeszcze bardziej ją rozbudować.

GameDay EXPO 2012 - trzecia edycja targów i konferencji na temat gier wideo - ilustracja #1

W związku z tym, tradycyjne konferencje zostaną wzbogacone o targi, na których zapewne będzie można przetestować wiele interesujących tytułów. Obecnie nie znamy zbyt wielu szczegółów na temat tego elementu GameDay EXPO 2012. Więcej mamy dowiedzieć się jeszcze w tym miesiącu.

W ramach trwającej imprezy odbędzie się także ceremonia rozdania nagród Polish Game Awards. Trzyosobowa lub pięcioosobowa komisja składająca się z dziennikarzy branży wybierze najlepsze polskie gry, jakie zostały wydane w 2011 roku. Wyróżnień doczekają się produkcje pecetowe, konsolowe, przeglądarkowe, a także te dedykowane platformom mobilnym. Dodatkową nagrodę przyznają również sami zwiedzający.

Całość zostanie wzbogacona o szereg atrakcji niezwiązanych w bezpośredni sposób z grami. Na miejscu pojawi się zatem tor gokartowy, możliwość lotu poduszkowcem, a nawet skoku na bungee. Organizatorzy obiecują do końca roku podać więcej informacji na oficjalnej stronie imprezy, a także na Facebooku.