Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2017, 19:10

Pokemony na Switcha potwierdzone

Tsunekazu Ishihara z firmy The Pokemon Company zapowiedział nową grę z serii Pokemon na Switcha. Będzie to odsłona głównego cyklu RPG popularnej marki, co zdaje się potwierdzać wcześniejsze pogłoski.

Zapowiedź Pokemon Ultra Sun oraz Pokemon Ultra Moon okazała się dla niektórych rozczarowaniem. Sama decyzja o stworzeniu nowych wersji wydanych w zeszłym roku gier z siódmej generacji serii Pokemon nie była zaskakująca, jednak wielu graczy spodziewało się ogłoszenia kolejnej odsłony cyklu na konsolę Nintendo Switch. Tym bardziej, że sugerowały to listopadowe doniesienia serwisu Eurogamer. Informacje sprzed tygodnia zdawały się zaprzeczać tym pogłoskom, choć część fanów wciąż wierzyła w zapowiedź nowej gry na najnowszą platformę japońskiej firmy. Na szczęście ich marzenia spełniła dzisiejsza konferencja Nintendo, w trakcie której oficjalnie potwierdzono wydanie głównej odsłony cyklu Pokemon na Switchu. Tsunekazu Ishihara z firmy The Pokemon Company mimochodem wspomniał o nowym dziele studia Game Freak, zaznaczając, że od jego premiery może nas dzielić jeszcze ponad rok.

Po ponad dwudziestu latach główna odsłona Pokemonów zawita na konsoli stacjonarnej. - Pokemony na Switcha potwierdzone - wiadomość - 2017-06-13
Po ponad dwudziestu latach główna odsłona Pokemonów zawita na konsoli stacjonarnej.

Niestety, Ishihara nie zdradził żadnych szczegółów na temat nadchodzącej gry. Pozostają więc nam wspomniane doniesienia z poprzedniego roku, które – podkreślamy – nie zostały potwierdzone przez oficjalne źródła. Według ówczesnych informacji Pokemon Stars początkowo było tworzone równolegle z debiutanckim duetem siódmej generacji i ma stanowić rozszerzoną wersję tamtych gier w stylu Pokemon PlatinumPokemon Emerald. Oznaczałoby to praktycznie tę samą historię i nieliczne zmiany, w przeciwieństwie do Ultra SunUltra Moon, które mają oferować odmienną fabułę niż w Sun oraz Moon. Przesiadka na nowy sprzęt ma zaowocować wyższej jakości teksturami.

Nowe Pokemony będą mogły zaoferować wyższej jakości oprawę wizualną. - Pokemony na Switcha potwierdzone - wiadomość - 2017-06-13
Nowe Pokemony będą mogły zaoferować wyższej jakości oprawę wizualną.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej