Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 listopada 2016, 18:13

autor: Entelarmer

Pokemon - siódma generacja zadebiutuje na Nintendo Switch?

Serwis Eurogamer dostarczył garść intrygujących informacji dla fanów serii Pokemon. Podczas gdy gracze zapoznają się z duetem Pokemon Sun i Pokemon Moon, źródła strony donoszą o trzeciej produkcji z siódmej generacji kieszonkowych potworów. Projekt o kryptonimie Pokemon Stars ma ukazać się na konsoli Nintendo Switch w przyszłym roku.

Fani serii Pokemon w tej chwili skupiają się na premierze Pokemon Sun i Pokemon Moon, które zadebiutowały dzisiaj na konsoli Nintendo 3DS (premiera europejska: 23 listopada). Jeśli jednak wierzyć doniesieniom serwisu Eurogamer, pokemaniaków czeka spora niespodzianka. Według źródeł strony siódma generacja Pokemonów doczeka się trzeciego tytułu, w tej chwili znanego pod kryptonimem Pokemon Stars. Nie jest to niczym nowym – od 1996 roku twórcy wydawali dwie wstępne wersje, a po pewnym czasie ukazywała się trzecia, dodatkowa produkcja (aczkolwiek tradycja ta zakończyła się wraz z wydanym w 2009 roku Pokemon Platinum). Jednak tym razem nie doczekamy się nowej edycji tytułu na tę samą platformę, co główny duet. Bowiem Pokemon Stars ma być produkcją na nadchodzącą konsolę Nintendo Switch.

Czwarta generacja była ostatnią, która otrzymała rozszerzoną wersję Pokemonów. - Pokemon - siódma generacja zadebiutuje na Nintendo Switch? - wiadomość - 2016-11-21
Czwarta generacja była ostatnią, która otrzymała rozszerzoną wersję Pokemonów.

Jeżeli potwierdziłyby się te doniesienia, mielibyśmy do czynienia z sytuacją bez precedensu. Dotychczas główne odsłony serii ukazywały się wyłącznie na przenośne urządzenia japońskiego giganta, a konsole stacjonarne otrzymywały tytuły w stylu Pokemon Stadium (mające charakter podrzędny w stosunku do gier na konsolkę GameBoy), Pokken Tournament czy pomniejsze produkcje w rodzaju Great Detective Pikachu: The Birth of a New Duo. Tymczasem Stars będzie bliżej do quasi-rozszerzonych edycji w stylu YellowPlatinum, a całość miała być tworzona równolegle z Sun oraz Moon (dopiero kilka miesięcy temu Game Freak postanowiło skupić się na dokończeniu tych dwóch gier). Tytuł będzie rozgrywał się w tym samym regionie co obie wspomniane odsłony, aczkolwiek wykorzysta tekstury wyższej jakości i być może pojawią się nowe stworki (choć źródła nie potwierdziły tej ostatniej informacji). Na pewno będzie możliwe przeniesienie stworków pomiędzy wszystkimi grami z siódmej generacji za pomocą aplikacji Pokemon Bank.

Co się tyczy premiery, pierwotnie Stars miało ukazać się w przyszłym okresie wakacyjnym, ale studio zdecydowało się na przesunięcie premiery na drugą połowę 2017 roku. Oczywiście są to wyłącznie spekulacje do czasu oficjalnego potwierdzenia tych informacji, a zarówno Nintendo, jak i Pokemon Company odmówiły komentarza w tej sprawie. Nie da się jednak zaprzeczyć, że doniesienia te mają pewne cechy prawdopodobieństwa. Jak dotąd Game Freak preferowało wydawanie głównych Pokemonów na konsole przenośne, a to z uwagi na jedną z najważniejszych cech serii – interakcję z innymi graczami w ruchu (czy to w formie pojedynków, czy wymiany stworków). Hybrydowy charakter Switcha zasadniczo rozwiązuje ten problem. Dodajmy, że wydanie kolejnej odsłony serii na tym urządzeniu z pewnością zachęciłoby graczy do kupna nowej konsoli. W końcu jedyną lepiej zarabiającą marką wśród gier wideo jest Mario, a po niedawnym szale na Pokemon GO gracze rzucili się nie tylko na 3DS-y, lecz także na dwie poprzednie części cyklu: Omega Ruby oraz Alpha Sapphire, a zarówno te urządzenia, jak i gry do najnowszych nie należą. Pozostaje mieć nadzieję, że powyższe doniesienia zostaną potwierdzone w najbliższym czasie.

Interakcje z innymi graczami od zawsze stanowiły jeden z ważniejszych elementów serii. - Pokemon - siódma generacja zadebiutuje na Nintendo Switch? - wiadomość - 2016-11-21
Interakcje z innymi graczami od zawsze stanowiły jeden z ważniejszych elementów serii.