Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2010, 10:08

Pokazy nowych gier Square Enix na targach E3

Firma Square Enix ujawniła pełną listę tytułów, jakie zaprezentuje w trakcie przyszłotygodniowych targów E3. Znalazło się na niej kilka zupełnie nowych pozycji – w tym nowa odsłona nieco zapomnianego już cyklu Parasite Eve znanego z pierwszego PlayStation, a także kolejna część serii Kingdom Hearts.

Firma Square Enix ujawniła pełną listę tytułów, jakie zaprezentuje w trakcie przyszłotygodniowych targów E3. Znalazło się na niej kilka zupełnie nowych pozycji – w tym nowa odsłona (a właściwie spin-off) nieco zapomnianego już cyklu Parasite Eve znanego z pierwszego PlayStation, a także kolejna część serii Kingdom Hearts.

Pierwsza z produkcji, ukrywająca się pod nazwą The 3rd Birthday, będzie należeć do tego samego gatunku, co poprzedniczki, czyli pełnej akcji gry fabularnej utrzymanej w japońskim stylu. W rolę głównej bohaterki ponownie wcieli się tu zjawiskowa Aya Brea, której niestraszne będą dziwaczne kreatury i paranormalna aktywność. Jako członkini specjalnej grupy CTI, zostanie wysłana na Manhattan w celu eksterminacji bliżej nieokreślonych form życia znanych jako Twisted.

Pokazy nowych gier Square Enix na targach E3 - ilustracja #1

Produkcja zostanie wydana wyłącznie na przenośne PSP. Przypominamy, że dotychczasowe odsłony serii zostały wydane w latach 1998 i 2000 na pierwsze PlayStation i spotkały się z ciepłym przyjęciem graczy (ponad trzy miliony sprzedanych egzemplarzy na całym świecie) oraz krytyków (oceny na poziomie około 80% - dane z Metacritic.com). Pierwsza z nich jest adaptacja japońskiej powieści Parasite Eve, napisanej przez Hideaki Senę.

Drugą nową produkcją, która zostanie zaprezentowana na stanowisku Square Enix będzie Kingdom Hearts Re:coded na Nintendo DS – jedna z dwóch kontynuacji serii KH, niezwiązanych z potencjalnym Kingdom Hearts III na PlayStation 3, wymieniona w ostatnim wywiadzie z producentem Tetsuyą Nomura. Gra, będąca po raz kolejny swoistym crossoverem światów Square Enix oraz Disney’a, stanowi bezpośrednią kontynuację historii znanej z Kingdom Hearts II, wydanego w 2006 roku na PS2. Jest przy tym konwersją odcinkowej pozycji wydanej w 2009 roku w Japonii na telefony komórkowe najnowszej generacji pod tytułem Kingdom Hearts: Coded.

Pokazy nowych gier Square Enix na targach E3 - ilustracja #2

Screen z Kingdom Hearts: Coded w wersji na komórki.

Pełna lista tytułów, jakie zostaną pokazane w czasie E3 przez Square Enix przedstawia się następująco:

Przy okazji dzięki japońskim magazynom branżowym otrzymaliśmy szansę zapoznania się z pierwszymi szczegółami na temat zręcznościowej gry akcji Moon Diver. W ramach produkcji trafimy do postapokaliptycznego świata, w którym wcielimy się w wojownika ninja i przystąpimy do walki z potężnymi bestiami z piekła rodem. Jednym z największych atutów produkcji ma być tryb sieciowej kooperacji dla czterech osób. Dzieło studia Feelplus (firma pracuje również nad Ninety-Nine Nights II) trafi do sprzedaży za pośrednictwem serwisu Xbox Live Arcade. Premiera japońska odbędzie się jeszcze w tym roku.

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej

gry