Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 25 listopada 2011, 09:54

PlayStation Move dogania Kinecta?

Kinect, czyli kontroler ruchowy firmy Microsoft, wywołał w ubiegłym roku prawdziwą furorę. Zdaniem jednego z zagranicznych serwisów, jego konkurent, PlayStation Move, może jednak wkrótce zatriumfować. Sprzęt firmy Sony cechuje się bowiem stabilną sprzedażą, w odróżnieniu od urządzenia przeznaczonego dla posiadaczy Xboksa 360.

W ubiegłym roku firmy Microsoft i Sony wypuściły swoje kontrolery ruchowe – Kinect oraz PlayStation Move. Pierwszy z nich zdobył ogromną popularność i sprzedał się w nakładzie 8 milionów egzemplarzy w ciągu 2 miesięcy. Dzisiaj wydaje się jednak, że PlayStation Move może wkrótce prześcignąć konkurenta, który wystrzelił jak rakieta, ale wypalił się dość szybko.

Na problem nierównomiernego zainteresowania Kinectem wskazał IndustryGamer. Zdaniem pracownika serwisu, Microsoft sprzedał 8 milionów kontrolerów w 2 miesiące, a potem jedynie 2 miliony w 10 miesięcy. Tymczasem PlayStation Move nie wywołał może furory, ale utrzymał stałe tempo sprzedaży. Dzięki temu, kontroler zbliżył się do konkurenta i potrzebuje miliona sprzedanych sztuk, aby mu dorównać.

Sytuacja została zauważona przez przedstawiciela firmy Ubisoft Tony’ego Key’a. Jego zdaniem, sprzedawanie większości produktów w święta nie jest najlepszym pomysłem (a taką polityką obrała firma Microsoft). Wydawca chciałby, żeby Kinect otrzymał duże premiery w innych okresach roku. Niestety, po pierwszej fali dobrych gier, posiadacze sprzętu mogli zapakować go z powrotem do pudełka.

PlayStation Move dogania Kinecta? - ilustracja #1

Powyższa analiza, przygotowana przez wspomniany IndustryGamer, ma jedną poważną wadę. Tak naprawdę nie wiemy bowiem, w jaki sposób Sony liczy sprzedaż swojego kontrolera, który przecież został rozbity na kilka odrębnych produktów (kontroler podstawowy, nawigacyjny, pakiety). Kinect stanowi za to jedno urządzenie – kupując go otrzymujemy pełen pakiet rozrywkowy.

W najbliższe święta rozegra się kolejna batalia na kontrolery ruchowe między Sony i Microsoftem. Firmy przygotowały już odpowiednie zaplecze nowych gier. Posiadacze PlayStation Move mogą sprawdzić się w takich tytułach jak Start the Party: Save the World, Move Fitness i EyePet & Friends. Na Kinecta wydano za to Kinect: Disneyland Adventures, Kinect Sports: Season Two oraz Dance Central 2.

  1. Więcej informacji o Kinect
  2. Więcej informacji o PlayStation Move