Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 listopada 2011, 09:55

autor: Sarge

Techland przygotowuje zapowiedź kolejnej części serii Call of Juarez?

Wygląda na to, że polskie studio Techland planuje kolejną odsłonę serii Call of Juarez. Wskazuje na to ankieta rozsyłana do wybranych posiadaczy gry Call of Juarez: The Cartel.

Serwis The Gaming Liberty donosi, że firma Ubisoft zaczęła rozsyłać wiadomości e-mail do wybranych posiadaczy gry Call of Juarez: The Cartel z ankietą dotyczącą cyklu. Ma ona zapowiadać nadejście nowej odsłony.

Kwestionariusz trafił do osób, które zsynchronizowały Call of Juarez: The Cartel ze swoim kontem Uplay. W treści pojawiło się podobno stwierdzenie, że kolejna część serii może powstać, a twórcy rozważają powrót Raya McCalla w roli głównego bohatera. To by jasno wskazywało, że w przyszłości możemy spodziewać się oficjalnej zapowiedzi nowego tytułu, w którym akcja powróci do czasów Dzikiego Zachodu.

Techland przygotowuje zapowiedź kolejnej części serii Call of Juarez? - ilustracja #1

Twórcy poprosili także o pomoc w wyborze konkretnych wydarzeń, które miałyby ewentualnie trafić do nadchodzącej produkcji. Na stosownej liście pojawiły się takie opcje, jak „ściganie skazańca w górach, obrona rancza atakowanego przez Meksykanów, zapobieganie napadowi na bank, branie udziału w konkursie na celność, strzelanina w saloonie po partyjce w pokera, czy uratowanie niewinnego człowieka, który ma być powieszony”.

Istotną część ankiety stanowiły także bezpośrednie zapytania o konkretne elementy Call of Juarez: The Cartel. Gracze mieli ocenić je w skali 1-5, bazując na osobistych odczuciach w czasie zabawy. Studio Techland chce w ten sposób dowiedzieć się, które aspekty poprzedniej produkcji się udały, a które były zupełnym niewypałem.

Call of Juarez: The Cartel to trzecia część cyklu pierwszoosobowych strzelanin, która pierwszy raz w historii serii przeniosła graczy w realia współczesnego westernu, zastępującego klasyczną kowbojską konwencję. Gra zawiodła oczekiwania graczy, czego odzwierciedleniem są niezadowalające oceny w mediach branżowych. W naszym serwisie tytuł otrzymał notę 5.5 w skali dziesięciostopniowej.