Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 października 2008, 13:40

autor: Animol

Plany rozwoju świata Dragon Age

„Duchowy i ideowy następca wszystkich naszych dotychczasowych gier”, jak określają Dragon Age: Początek sami twórcy, rzeczywiście będzie dopiero początkiem. BioWare już ma plany dalszego rozwoju tego tytułu.

„Duchowy i ideowy następca wszystkich naszych dotychczasowych gier”, jak określają Dragon Age: Początek sami twórcy, rzeczywiście będzie dopiero początkiem. BioWare już ma plany dalszego rozwoju tego tytułu.

Serwis VideoGamer.com przedstawił wczoraj kilka fragmentów wywiadu z głównym projektantem BioWare, Brentem Knowlesem. Z rozmowy dowiedzieć się możemy, że przyszłość Dragon Age, który nawet jeszcze nie trafił do sklepów (i długo nie trafi – premiera dopiero w przyszłym roku), już jest bardzo skrupulatnie planowana.

„Latami rozwijaliśmy świat [Dragon Age]. Istnieje o wiele więcej krain poza tymi, które zobaczycie w pierwszej części gry, opracowaliśmy tysiące lat historii, wiele ekscytujących miejsc i wydarzeń, z którymi zapoznać się będą mogli gracze. Mamy wielką nadzieję, że po pierwszym wydaniu Dragon Age, grę czekać będzie świetlana przyszłość.”

Dla fanów gier fabularnych to bardzo dobra wiadomość, wybaczcie więc, że nie będę krył swojego podekscytowania. Niestety Knowles nie zdradził, kiedy spodziewać możemy się kontynuacji lub dodatków, ale pocieszył zapewnieniem, że przerwy nie będą długie.

„Chcemy, aby gracze byli stale zaangażowani w grę. Dodatkowa zawartość po premierach będzie udostępniana do pobrania w regularnych odstępach czasu. Chcielibyśmy oczywiście, aby kolejne produkty pojawiały się w rozsądnym czasie i ludzie nie zapomnieli o marce Dragon Age pomiędzy poszczególnymi odsłonami. Mądrze będzie zatem z naszej strony wydawać je raczej prędzej niż później.”

Plany rozwoju świata Dragon Age - ilustracja #1

Stały, regularny rozwój gry, dodatkowa zawartość do pobrania, ogromny świat i tysiące lat historii do dyspozycji – czego chcieć więcej od gry fabularnej (oprócz dotrzymania obietnic)? Z niecierpliwością czekamy na premierę, którą zaplanowano na marzec przyszłego roku. Kiedy tylko pojawią się jakieś kolejne informacje, na pewno Was o nich powiadomimy, więc bądźcie czujni. Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej o Dragon Age, polecam zapoznanie się z zawartością naszej Encyklopedii, w której materiałów nie brakuje.