Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 marca 2010, 19:25

autor: Jiker

Pierwszy film z rozgrywki w Prince of Persia: Zapomniane Piaski

Firma Ubisoft opublikowała w Sieci film „Z dziennika dewelopera” poświęcony najnowszej odsłonie cyklu Prince of Persia – Prince of Persia: The Forgotten Sands (a dokładnie wersjom na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3). Uzyskaliśmy za jego sprawą wgląd do pierwszych ujęć z rozgrywki, prezentujących Księcia Persji zarówno w czasie walk, jak i eksploracji otoczenia.

Firma Ubisoft opublikowała w Sieci film „Z dziennika dewelopera” poświęcony najnowszej odsłonie cyklu Prince of PersiaPrince of Persia: The Forgotten Sands (a dokładnie wersjom na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3). Uzyskaliśmy za jego sprawą wgląd do pierwszych ujęć z rozgrywki, prezentujących Księcia Persji zarówno w czasie walk, jak i eksploracji otoczenia.

Film stanowi doskonałe rozwinięcie wrażeń ze specjalnego pokazu gry, zaserwowanych dla Was w drugiej połowie lutego przez Vercettiego. Widzimy zatem jak główny bohater marki przemieszcza się po szczegółowo wymodelowanych lokacjach, walcząc zarówno z ludźmi, jak i pomiotami Piaskowej Armii, powołanej nieopatrznie do życia przez Malika, brata Księcia.

Pierwszy film z rozgrywki w Prince of Persia: Zapomniane Piaski - ilustracja #1

Otrzymujemy również wgląd do umiejętności Księcia, który zręcznie pokonuje kolejne przeszkody, wykorzystujące swoje niebywałe zdolności, a także kontrolę nad siłami natury (a przede wszystkim czasu). Twórcy prezentują ponadto zaawansowane projekty pomieszczeń oraz to, w jaki sposób poszczególne ich elementy wchodzą ze sobą w interakcję.

Całość została oczywiście utrzymana w duchu klasycznej już trylogii – i nic w tym dziwnego, w końcu fabularnie będzie to produkcja osadzona pomiędzy Piaskami Czasu a Duszą Wojownika. Celem Zapomnianych Piasków będzie ukazanie przyczyny zmian, jakie zaszły w Księciu pomiędzy obiema tymi pozycjami. Choć pod kątem grafiki oraz mechaniki rozgrywki nie będzie to żadna rewolucja, gra powinna przypaść do gustu wszystkim fanom serii.

Wszystkim miłośników PoP polecamy również zapoznanie się z nagraniem, na którym malujący w piasku David Myriam tworzy historię odnoszącą się do The Forgotten Sands. Film pochodzi z imprezy poświęconej grze, która miała miejsce 10 lutego.

Prince of Persia: The Forgotten Sands zadebiutuje w drugiej połowie maja bieżącego roku. Zwróćcie jednakże uwagę, że data ta dotyczy jedynie premiery edycji konsolowych – a konkretnie tych przeznaczonych na najmocniejsze obecnie platform tego typu (X360, PS3, Wii). Wersja pecetowa została bowiem opóźniona i trafi do sprzedaży w czerwcu. Ciągle nie znamy także dokładnego terminu wprowadzenia do sklepów edycji na konsole przenośne, czyli DS i PSP. Najprawdopodobniej dojdzie do tego pod koniec maja.