Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 marca 2010, 17:17

autor: Olek

Pierwsze screeny z Crysis 2

Po obiecującej ubiegłotygodniowej prezentacji kolejnych możliwości silnika graficznego CryENGINE 3, przyszła pora na pierwsze screenshoty z wyczekiwanej gry Crysis 2. Trzeba przyznać, że jest na co popatrzeć!

Po obiecującej ubiegłotygodniowej prezentacji kolejnych możliwości silnika graficznego CryENGINE 3, przyszła pora na pierwsze screenshoty z wyczekiwanej gry Crysis 2. Trzeba przyznać, że jest na co popatrzeć!

Pierwsze obrazki z kontynuacji kultowego FPS-a zamieścił serwis All Games Beta (tam znajdziecie też większą ich liczbę). Co ciekawe, noszą one znaczniki graficzne innego zagranicznego portalu – GamesRadar. Nie wdając się w szczegóły komu szybciej udało się wydobyć z firmy Crytek screeny nadchodzącej supreprodukcji, warto przyjrzeć im się bliżej.

Po wielu obiecujących wypowiedziach twórców gry można się było spodziewać, że od strony wizualnej Crysis 2 będzie prezentować się wyśmienicie. Ujawnione screeny zapowiadają imponującą oprawę graficzną. Zrujnowany Nowy Jork oddany został bardzo klimatycznie, a technologia operowania światłocieniem (Light Propagation Volumes) wydobywa niesamowitą ilość detali.

Oczywiście można się zastanawiać w jakim stopniu prezentowane screenshoty odpowiadać będą finalnemu produktowi, a na ile jest to marketingowy chwyt z wykorzystaniem najbardziej wydajnych stacji graficznych. Trudno bowiem oczekiwać, by podobnej jakości efekty udało się uzyskać chociażby na konsoli Xbox 360.

Cieszy na pewno fakt, że możliwości silnika graficznego CryENGINE3 są olbrzymie, a firma Crytek już kilka miesięcy temu uruchomiła jego sprzedaż licencyjną dla innych deweloperów. To dobrze wróży wielu przyszłym produkcjom.

Fanom gry Crysis, którzy z niecierpliwością wyczekują zapowiadanej na ostatni kwartał tego roku kontynuacji, polecamy lekturę naszych wcześniejszych doniesień na jej temat.

Pierwsze screeny z Crysis 2 - ilustracja #1
Pierwsze screeny z Crysis 2 - ilustracja #2
Pierwsze screeny z Crysis 2 - ilustracja #3
Pierwsze screeny z Crysis 2 - ilustracja #4
Pierwsze screeny z Crysis 2 - ilustracja #5